Podświetlane pylony reklamowe

Niedawno zakupiony przez nas obiekt miał zostać pierwszym sklepem sieci w mieście i najbliższej okolicy, dlatego też szczególną wagę przyłożyliśmy do jego rozreklamowania. Zdecydowanym plusem był pozostawiony przez poprzednią firmę pylon, który mogliśmy bez większego trudu wykorzystać jako bardzo widoczną reklamę, podobnie jak robiło to już mnóstwo sieci handlowych. Jednak pylon już zamontowany wywoływał również mnóstwo niedogodności.

Stalowy pylon z logo firmy

pylon reklamowyPylony używane przez większość sieci handlowych na ogół wyglądały identycznie. Były to słupy ze stali, o wysokości do dziesięciu metrów, z zamontowanymi na szczycie podświetlanymi tablicami z symbolami lub nazwą firmy. Nasz pylon miał również mniejsze tablice, na których mogliśmy umieścić dodatkowe reklamy lub też usługi świadczone przez firmę. Tak wysoki pylon reklamowy oczywiście wymagał wykorzystania odpowiednio dużej wielkości reklam i tablic z logo firmy, które były widoczne z dużych odległości i pozwalały klientom na szybsze odnalezienie sklepu. Także w nocy, z racji podświetlenia do reklam, jakie zamontowane było fabrycznie na owym pylonie, wszystkie umieszczone tam reklamy były dobrze widoczne i zwracały na siebie uwagę. Jednak taki pylon miał też jeden zasadniczy minus. Po zamontowaniu go na miejscu, bardzo trudno było go potem przestawić w inną lokację, zwłaszcza gdy w planach była przebudowa placu przed obiektem. Do demontażu i przeniesienia pylonu potrzebny był ciężki sprzęt a i tak, mimo jego wykorzystania czasem relokacja bywała bardzo trudna, zwłaszcza jeśli sam pylon został umieszczony na betonowej podstawie, która zapewniała mu większą stabilność, uniemożliwiając przewrócenie się po uderzeniu czy też pod wpływem silnego wiatru. Na szczęście, takowym sprzętem dysponowaliśmy, gdyż po przejęciu obiektu planowaliśmy generalny remont i przebudowę, więc sprzęt budowlany mógł również posłużyć do przeniesienia masywnego pylonu w inne miejsce.

Pylon był fabrycznie wyposażony w podświetlenie reklam, więc do całkowitej funkcjonalności wymagane tylko było podłączenie oświetlenia do prądu, jednak na tym nie kończyła się jego przydatność. Oprócz oczywistej funkcji reklamowania sklepu firmy, pylon taki mógł służyć jako idealne miejsce do podłączenia kamer monitoringu, gdyż ich wysokie położenie dawało im ogromne pole widzenia i bezproblemowy dostęp do zasilania. Również oświetlenie parkingu czy terenu sklepu mogło zostać na takim pylonie bez trudu zamontowane, zwłaszcza gdy położony był w centralnym punkcie parkingu.