Plisowane żaluzje na zamówienie

Aranżując mieszkanie, dom czy lokal biurowy według własnych upodobań, nie można zapominać także o wnęce okiennej. Okazuje się bowiem, że coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnych firanek i wybiera bardziej nowoczesne oraz funkcjonalne rozwiązania. Mowa tutaj oczywiście o roletach, żaluzjach, plisach czy moskitierach. Obecnie producenci zapewniają dostęp do przeróżnych wzorów, kolorów i faktur materiałów, dzięki czemu z pozoru zwykła osłona okienna stanowi wręcz unikatową dekorację. Najważniejsze, by wybrany produkt pasował do pozostałej aranżacji wnętrza i spełniał oczekiwania przyszłych użytkowników lokalu. Dla jednych będzie to głównie ozdoba, a dla innych kluczowa jest podstawowa funkcja czyli ochrona przed słońcem oraz komfort w trakcie snu.

Czy warto kupić żaluzje plisowane?

plisowane żaluzje na wymiarZ całą pewnością żaluzje czy to aluminiowe, czy drewniane czy też plisowane są dosyć powszechnym i uniwersalnym wyborem. Wynika to głównie z tego, że tego rodzaju osłony okienne idealnie blokują promienie słoneczne i równocześnie pięknie prezentują się we wnętrzu mieszkania czy biura. Co ważne, są one proste w utrzymaniu czystości – w przeciwieństwie choćby do materiałowych rolet. Dobrym wyborem będą plisowane żaluzje na wymiar, które doskonale wpasują się w posiadaną wnękę okienną. To ważne, aby rolety czy żaluzje były zamawiane indywidualnie i pasowały do naszych okien czy też drzwi balkonowych. Mowa tutaj zarówno o kwestii estetycznej, ale i poziomie skutecznego działania. Wszelkie luki będą przecież wpuszczać promienie do wnętrza. Jeśli chodzi o żaluzje to często są wybierane przez architektów wnętrz i projektantów, którzy stawiają na nowoczesne projekty czy też aranżacje w stylu loftowym i skandynawskim. Plisy wpasują się tutaj idealnie.

Na rynku można znaleźć wielu sprzedawców oferujących dekoracje okienne. Warto postawić na te marki, które proponują modne i wysokiej jakości wykończenie, a także pomoc przy określeniu wymiarów żaluzji lub rolet. Niektóre firmy zapewniają nawet wsparcie mobilne i przyjeżdżają do klienta w celu dokonania odpowiednich pomiarów, a później również, aby zamontować wybrane rolety czy plisy. W wielu przypadkach taka usługa jest bezpłatna, a zyskuje się pewność, że wszystko zostało prawidłowo zmierzone i żaluzje będą pasować idealnie. Pamiętajmy, że każe okno ma nieco inne wymiary i niejednokrotnie właściciel dokonuje nieodpowiednich wymiarów, przez co roleta po prostu nie pasuje. Niestety w przypadku indywidualnych zamówień na wymiar nie ma już możliwości zwrotu.