Piankowe mydło do zabawy

Dbanie o higienę i czystość rąk do podstawa walki z drobnoustrojami, bakteriami i wirusami. Już od najmłodszych lat należy uczyć maluchy, że bez dokładnego umycia dłoni nie powinno się zasiadać do stołu na domowe pyszności. Czasem nie tak łatwo przekonać do tego małych brzdąców – podobnie zresztą –  jak do wypracowania nawyku mycia ząbków. Spróbuję poniżej przedstawić pokrótce jeden z pomysłów zachęty do mydlanej zabawy w czystość.

Jakie mydło może przekonać do siebie maluchów?

mydła w pianie - cenaRewelacyjnym rozwiązaniem może okazać się mydło podane w innej formie niż tradycyjne. Otóż mydło w kolorowej pianie. Każde dziecko ów piankę kojarzyć będzie z puszystą chmurką, watą cukrową czy z przyjemnym puchem. Żeby otrzymać ów mydlaną piankę, można albo zakupić gotowe małe pojemniczki z piankowym mydłem bądź zainwestować w coś bardziej finansowo opłacalnego. Znalazłam niedawno bajeczne, dziecięce dozowniki do mydła montowane, jak te tradycyjne na ścianie. Różnica jest taka, że są wyjątkowo kolorowe, mają nawet oczka czy uśmiechniętą buzię. Do środka wlewa się mydło w pianie o rozmaitym zapachu i kolorach –  wedle uznania i gustu. I zabawa z podkładaniem małych rączek pod czujnik i otrzymania od „pana dozownika” dawki mydlanej pianki, może naprawdę spodobać się dzieciom i ukształtować nawyk mycia dłoni po każdym powrocie z podwórka czy toalecie. Jeśli chodzi o kwestie finansowe mydła w pianie – cena jest naprawdę niewielka za duże zapasowe ilości, sprzedawane również w internecie. Różowe mydło w pianie można zakupić nawet w cenie ok. 50 zł za całe 5 litrów. No chyba, że wolimy jakieś z górnej półki, to wówczas cena też adekwatnie wzrasta. Wspomniany dozownik do mydła można znaleźć już od kwoty bagatela 100 zł. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby normalny dozownik do mydła plastikowy czy chromowany ozdobić własnoręcznie bajkowymi naklejkami i gadżet dla maluszka gotowy. Mydła w pianie oprócz dziecięcego świata oczywiście świetnie też sprawdzają się w lokalach gastronomicznych, kawiarniach, przedszkolach czy biurowcach. Dozowniki na mydła z zamontowanym czujnikiem wykrywania dłoni są chyba najbardziej higienicznym rozwiązaniem dla miejsc użytku publicznego.

Zdrowie i higiena zawsze na miejscu pierwszym, czy to we własnym domowym azylu czy też w miejscu zawodowej pracy czy też w szkole – wszędzie tam należy zadbać o dostępność podstawowego od lat kosmetyku jakim jest mydło. Forma może być różnorodna, dostosowana do potrzeb miejsca i osób, ale najważniejsze to mieć czyste dłonie.