Panele podłogowe na podczerwień

Coraz więcej osób decyduję się na to, aby zastosować w swoim mieszkaniu ogrzewanie podłogowe. Najczęściej panele podłogowe stosowane są w kuchniach oraz łazienkach, ponieważ tam występuje najniższa temperatura. Kiedyś wiele osób myślało, że jedynym rozwiązaniem do ogrzewania podłogi jest ułożenie płytek, ale w dzisiejszych czasach jedynym i skutecznym rozwiązaniem, który będzie trwały są panele podłogowe na podczerwień. W tym krótkim artykule wyjaśnimy, jak wybrać odpowiednie panele pod ogrzewanie podłogowe.

Energooszczędne i nowoczesne panele podłogowe

energooszczędne panele na podczerwieńDecydując się na panele podłogowe, możemy wybrać takie rozwiązanie jako główny albo dodatkowy system grzewczy w naszym mieszkaniu. Najczęściej energooszczędne panele na podczerwień montujemy na podłogach w kuchni oraz w łazience. Możemy jednak zdecydować się również na to, aby takie ogrzewanie znalazło się w naszej sypialni lub w salonie albo też w pracowni, w której pracujemy. Do ogrzewania podłogowego najlepiej sprawdzają się ceramiczne płytki, które najlepiej radzą sobie z wysokimi i niskimi temperaturami. Niestety problem polega na tym, że kiedy wykończymy takim materiałem salon albo sypialnie to nie będzie to wyglądało zbyt estetycznie. Dlatego większość inwestorów decyduję się na to, aby ułożyć panele na ogrzewanie podłogowe. Do takiego rozwiązania musimy również pamiętać o tym, że trzeba odpowiednio rozprowadzić instalację grzewczą, która wykonana jest z wysokiej klasy materiałów. Panele, które przystosowane są do tego, aby ogrzewać podłogę bardzo dobrze radzą sobie ze zmiennymi temperaturami. Przed wyborem odpowiednich paneli podłogowych powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na klasę ścieralności, aby powierzchnia była odporna na uszkodzenia oraz zarysowania. Powinniśmy również zwrócić uwagę na klasę użyteczności, aby produkt, który wybierzemy był odporny na uderzenia oraz skutki przesuwania mebli czy poruszania się foteli na kółkach. Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem, który decyduje o wyborze paneli podłogowych jest ich grubość. Im większą grubość mają panele podłogowe, to tym większa jest ich odporności na odkształcenia, a także duża stabilność.

Panele podłogowe, które wybierzemy powinny posiadać co najmniej 9 mm grubości. Będą one idealnie odporne na różnego rodzaju odkształcenia, a także szybko będą przewozić ciepło i nagrzewać podłogę. Panele podłogowe Możemy również wybierać pod względem specyfiki montażu i najlepiej zdecydować się na te, które nie będą wymagały użycia klejów. Obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem są panele laminowane, które łączy się za pomocą systemów zatrzaskowych.