Osuszanie ścian iniekcją krystaliczną

Każdemu z nas może przydarzyć się taka sytuacja, że doprowadzimy do zagrzybienia budynku. Najczęściej dzieje się tak z powodu zaniedbań odnośnie systemu wentylacyjnego lub też może się tak zdarzyć, że wilgoć pojawi się przez zbyt mało wydajny system grzewczy. Na ten moment można dostrzec, że coraz więcej osób ma problem grzybem na ścianach swoich domów. Na szczęście istnieją pewne sprawdzone metody pozwalające na usuwanie tego problemu.

Skuteczne osuszanie ścian

osuszanie i odgrzybianie budynków warszawaŚciany naszych domów czy też budynków gospodarczych są wbrew pozorom bardzo mocno narażone na to, że pojawią się na nich wykwity pleśni czy grzybów. Z takimi problemami zmagają się również właściciele najróżniejszych firm. W niektórych z nich bardzo ważne jest to, aby pleśni w pomieszczeniach nie było. Obecnie na szczęście dostępne są ciekawe metody, które pozwalają na pozbywanie się pleśni. Jedną z najskuteczniejszych jest iniekcja krystaliczna, którą wykorzystuje coraz więcej firm zajmujących się fachowym osuszaniem ścian. Jeśli chodzi o kwestię, jaką jest osuszanie i odgrzybianie budynków Warszawa jest jednym z miast, w którym można by było z łatwością znaleźć sprawdzone firmy zajmujące się świadczeniem usług z tym związanych. Wspomniana wcześniej iniekcja krystaliczna przynosi zdecydowanie najlepsze efekty i przez to jest często stosowanym rozwiązaniem. Metoda iniekcji krystalicznej polega na tym, że na zawilgoconej ścianie należy wykonać serię nawierceń, w których umieszcza się substancję higroskopijną. Często jest tak, że taką substancją jest cement portlandzki, który słynie z tego, że bardzo szybko przyciąga oraz wiąże cząsteczki wody. Jeśli taki cement znajdzie się w ścianie to cząsteczki wody znajdujące się w niewielkiej odległości od będą bardzo szybko przyciągane. W efekcie powstawać będą charakterystyczne kryształki, od których nazwę wzięła wspomniana metoda. Ze wszystkich dostępnych metod iniekcja krystaliczna jest najbardziej skutecznym rozwiązaniem, ale warto też wspomnieć, że nie jest to jedyna opcja, na jaką możemy się zdecydować.

W przypadku budynku, w którym doszło do bardzo poważnego zawilgocenia może być tak, że osuszanie nie zakończy się po jednym procesie nawiercania. Zdarza się, że iniekcję krystaliczną należy powtórzyć, aby mieć pewność, że wilgoć faktycznie została w pełni wyeliminowana. Pamiętajmy jednak o tym, aby w miarę możliwości zabezpieczać nasz dom przed pojawianiem się wilgoci. Sprawdzajmy więc systemy wentylacyjne oraz dbajmy to, aby nasze mieszkanie było ogrzewane nawet w czasie gdy nikt w nim nie mieszka.