Oryginalne i nietypowe zaproszenia ślubne

Wśród ślubnych zaproszeń panują różne trendy. Obok tradycyjnych, podłużnych, kopertowych kartek, weselna papeteria ma wiele nowych, niebanalnych odsłon. Jedną z nich jest trend eko. Jeśli młodym leży na sercu los planety, mogą wybrać oryginalne kartonowe zaproszenia z szarego lub brązowego kartonu z recyclingi. Takie zaproszenie jest równie estetyczne, jak tradycyjne, lecz posiada zupełnie inny, oryginalny wymiar. Podobnie zaproszenia z nadrukiem, które można samemu zaprojektować a następnie wysłać do realizacji.

Ślubna papeteria o oryginalnych wzorach

oryginalne zaproszenia ślubnePoszukiwania zaproszenia skrojonego na miarę potrzeb i charakterów, młodych małżonków, należy do najbardziej emocjonujących momentów przygotowań ślubnych. Od fasonu zaproszenia wiele zależy. Jest ono rodzajem wizytówki, która potrafi w prosty, czytelny sposób opisać więź, jak łączy młodych. Dlatego pary przywiązują do wyboru tak dużą wagę.Obecnie modny jest trend eko. Zrywa on z truizmem, że zaproszenia ślubne musza być białe. Oryginalne zaproszenia ślubne mogą być z tektury biodegradowalnej, ekologicznej albo z materiałów poddanych recyclingowi. Inny typ to zaproszenia w formie kalendarza, gdzie odlicza się dni do daty ślubu. O oryginalności papeterii, świadczyć może wzór, np. wykorzystanie zdjęcia narzeczonych albo jakiegoś drobiazgu, totemu, leitmotiv ceremonii ślubnej. Także własny wzór należy do oryginalnych rozwiązań. Jeśli młodzi mają artystyczną, dizajnerską duszę i poszukują nowych rozwiązań a do tego potrafią posługiwać się programami graficznymi, sami mogą przygotować wzór a następnie zlecić do druku na zamówienie. W dobie wszechobecnych technik cyfrowych coraz bardziej cenimy i dostrzegamy rzemiosło. Czynnik ludzki jest nieoceniony przy zaproszeniach wypełnianych przez profesjonalnego kaligrafa. Moda na kaligrafię znana jest od lat w Stanach i Anglii, obecnie i w Polsce kaligrafia wróciła do łask i jest bardzo pożądanym sposobem dekoracji zaproszeń ślubnych. Oryginalne zaproszenia mogą mieć także humorystyczny, nietypowy rysunek, komiks, historyjkę.

W poszukiwaniu oryginalnych zaproszeń, sięgamy po niebanalne wzory i rozwiązania kolorystyczne. Specjalistyczne sklepy i atelier ślubne, kaligrafowie i sklepy z papeterią, oferują niezliczone możliwości urozmaicenia zaproszeń. Możemy zamówić formę, wzór, dobrać ekologiczny papier – karton a także sięgnąć po usługi kaligrafa. Oryginalne zaproszenie nie musi być drogie. Wszystko zależy od naszej pomysłowości i wyobraźni projektanta, a tym pomysłów nie brakuje.