Organizacja bankietu w sali na wynajem

Od lat wynajem sal na imprezy okolicznościowe staje się coraz popularniejszy. Nawet przyjęcia na kilkanaście osób są organizowane w takich przestrzeniach. Powodów jest wiele, zazwyczaj jest to sytuacja mieszkaniowa. Jednak poza tym również wygoda takiego rozwiązania. Jednak podczas planowania przyjęcia, nawet wynajmując taką salę, pamiętać trzeba o kilku rzeczach. Przede wszystkim o dobraniu odpowiedniej wielkości, ale też jedzenia, dekoracji oraz organizacji transportu dla osób bez samochodów.

Obowiązki organizatora bankietu

sale bankietowePrzede wszystkim na etapie planowania przyjęcia, wybrać trzeba odpowiednie miejsce. Zazwyczaj sale bankietowe mieszczą się w obiektach hotelowych. Trzeba więc rozeznać się w ilości miejsc parkingowych, aby goście nie mieli problemów z pozostawieniem samochodów. Także układ budynku może się okazać bardzo istotny, zwłaszcza jeśli wśród gości znajdować się będą osoby starsze lub z niepełnosprawnościami. Jeżeli więc sala nie znajduje się na parterze, należy upewnić się, że na miejscu jest winda. Kolejną istotną rzeczą jest wybór cateringu. W hotelach jest on zwykle zapewniany, jednak niektórzy mogą zdecydować się na wybór innej, zaufanej firmy. Pamiętać przy tym trzeba o konsultacji z gośćmi w związku z ewentualnymi alergiami lub nietolerancjami pokarmowymi, a także wyborami żywieniowymi. Dzięki temu każda osoba będzie czuła się dobrze i znajdzie coś dla siebie. Z właścicielami sali bankietowej warto również przedyskutować kwestię dekoracji i muzyki. Może się okazać, że nie świadczą oni usług dekorowania, więc w takiej sytuacji trzeba samodzielnie zadbać o ten element. W przypadku kiedy na przyjęciu planowane są tańce, zorganizować trzeba własnego DJ-a. Jeśli nie, obiekty takie zazwyczaj posiadają nagłośnienie, dzięki któremu w tle brzmieć będzie wybrana muzyka. Zapraszając dużo osób, warto również zamówić bus lub autokar, dzięki któremu na miejsce dostaną się osoby bez samochodów. Rozważyć również trzeba, co zrobić z pozostałym jedzeniem po zakończeniu przyjęcia.

Sale bankietowe są bardzo popularnym rozwiązaniem, wybieranym przez osoby organizujące nawet niewielkie przyjęcia. Przy planowaniu, warto jednak wziąć pod uwagę kilka elementów, o które należy się zatroszczyć, aby przebiegło ono pomyślnie i pozostawiło jedynie dobre wspomnienia. Przede wszystkim samo miejsce powinno być wystarczająco duże i przygotowane na tego rodzaju imprezę. Menu dostosować trzeba do gości, a tym niezmotoryzowanym zapewnić dojazd lub miejsca parkingowe. Także dekoracje i muzyka powinny pasować do okoliczności.