Ogrody białe nadal w modzie

Rośliny ogrodowe o białych kwiatach od dawien dawna były uważane za jedne z najpiękniejszych kompozycji do ozdobienia krajobrazu naturalnego. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ kolor biały kojarzy się z czystością, niewinnością, przestrzenią i spokojem. Sami możemy sobie wyobrazić miesiąc kwiecień i białe kwiaty na drzewkach owocowych – co wówczas czujemy? Błogość? Zadowolenie? Szczęście? Taki widok możemy sobie zapewnić rzez cały rok urządzając ogród biały przy zastosowaniu białych kwiatostanów roślin ozdobnych. 

Jak urządzić ogród biały?

urządzanie ogrodów w WarszawieElegancki, biały ogród można urządzić na wiele sposobów. Może on być tradycyjny, klasyczny a także nowoczesny. Można zrobić również tzw. misz masz czyli połączenie tych nowoczesności z tradycją. Tego typu styl proponuje firma, która robi urządzanie ogrodów w Warszawie. My skupmy się jednak na samych roślinach i ich doborze. Do wyboru więc mamy drzewa, krzewy, byliny oraz drobne kwiaty nasienne oraz cebulkowe. Do tego warto jest zainwestować w trawę o jaśniejszym odcieniu a także trawy ozdobne. Dobrym rozwiązaniem będą także zboża! jeśli chodzi o drzewa tutaj mam dwie propozycje: albo niech będą to brzozy, które mają białą korę, albo drzewka owocowe, które kwitną na wiosnę na biało. Mogą to być brzoskwinie, wiśnie, czereśnie lub śliwki. Jednocześnie będą one dawały owoce latem, co jest bardzo praktyczne. Spośród kwiatów ostatnio najmodniejsza jest piękna i pachnąca hortensja. Posiada bardzo delikatne białe płatki, które cieszą oko obserwatora. Urządzając ogród biały warto jest zainwestować w krzewy, które również dają jasne odcienie. Wyróżnić tu można między innymi śnieguliczkę. Jeśli chcemy posiadać ogród tradycyjny, nie może w nim zabraknąć przecież róż! Białe, pnące róże są jednym z najciekawszych i najpiękniejszych kompozycji kwiatowych. A jak pachną! Oprócz tego nie może zabraknąć kwiatów kwitnących na wiosnę: przebiśniegów, tulipanów i konwalii. Należy jednak pamiętać, że konwalia co roku zwiększa swój zasięg, należy więc regulować jej rozrost. Do ogrodu białego można zastosować nawadnianie, dzięki któremu racjonalnie będziemy gospodarować wodą.

Na zakończenie można wspomnieć o meblach, które również mogą być białe. Białe huśtawki, pergole lub stoliczki doskonale komponują się wśród biało-zielonych barw. A co powiecie na altanę, która będzie jednocześnie pergolą. Można by wokół niej posadzić groszek ozdobny, który puszcza białe kwiaty? Jeśli chodzi o urządzanie ogrodów białych warto jest poszukać inspiracji w internecie.