Odnowienie starej szafy z metalu

Jakiś czas temu postanowiłem wziąć się za remont domu, który odziedziczyłem po wujostwie. Dom znajduje się na wsi i ma dość dużą powierzchnie mieszkalną, jak i wiele pomieszczeń gospodarczych. Odziedziczyłem go dwa lata temu, jednak brak czasu, a także pieniędzy sprawił, że musiałem ten remont odłożyć na później. Powiem szczerze, że nawet dokładnie nie wiedziałem co znajduje się wewnątrz pomieszczeń gospodarczych, ponieważ dawno nie byłem w odwiedzinach u wujostwa. Okazuje się, że podczas przeszukiwania pomieszczeń znalazłem kilka cennych skarbów. 

Stara, powojenna, szafa z metalu

szafa metalowaDo tej pory moje prace w domu i budynkach dotyczyły tylko tych najpilniejszych rzeczy, które mogły skutkować zawaleniem się na przykład dachu, czy też zapadnięciem podłogi. W celu oceny stanu domu zatrudniłem specjalistę, który ocenił co trzeba zrobić natychmiast, a z czym możemy poczekać. Teraz kiedy biorę się za to wszystko na poważnie, zacząłem od zrobienia remanentu. Nie da się ukryć, że podczas tego zadania znalazłem mnóstwo ciekawych rzeczy, prawdziwych skarbów, które obecnie ciężko dostać. Jedną z tych rzeczy jest szafa metalowa. Stara, przedwojenna, w której można schować wszystkie dokumenty i mieć pewność, że nikt ich nie ukradnie. Postanowiłem zatrzymać tą szafę, oczywiście dopiero jak ją odnowie. Obecnie szafa nie wygląda najlepiej, ponieważ stała w budynku, w którym jest wilgotno. Wujek dawniej miał tu swoje biuro, jeszcze za czasów kiedy prowadził własne gospodarstwo rolne oraz ubojnie. Zapewne nie zwracał uwagi na szafę, która była dla niego tylko i wyłącznie sprzętem, w którym mógł bezpiecznie schować dokumenty. Zresztą akurat ta szafa metalowa nie była pierwszą jaką widział na oczy w swoim życiu. Kiedyś były one bardzo popularne w różnego rodzaju urzędach. Ja natomiast postanowiłem szafę zatrzymać jako eksponat. Oczywiście dokumenty również będę w niej trzymał, ale po odnowieniu umieszczę ją w dobrze widocznym miejscu, żeby przykuwała uwagę. Mam nadzieję, że uda mi się ja doprowadzić do super stanu. 

Okazuje się, że takie stare domostwa mogą skrywać na prawdę wiele cennych skarbów. Dużo z nich to solidna, przedwojenna robota, której obecnie już się nie widuje. Szafa metalowa stoi w moim nowym biurze i swoim wyglądem zachwyca wszystkich moich klientów. Praktycznie każdy zwraca na nią uwagę. Odnowienie jej to strzał w dziesiątkę. Dzięki niej moje dokumenty są bezpieczne, a jeszcze dodatkowo służy jako ozdoba. Cieszę się, że postanowiłem zamieszkać w domu po wujostwie, a nie go sprzedać.