Oczyszczanie podłogi po parkiecie

Stare domy mają do siebie to, że są wykonane z niekoniecznie odpowiednich dla ludzi materiałów. Chodzi o to, że materiały te są dla nas bardzo szkodliwe i źle wpływają na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Mogą być przyczynami bardzo wieli poważnych chorób, które ciężko się leczy. Jeżeli mamy jeszcze takie materiały w naszych domach, powinniśmy jak najszybciej się ich pozbyć.

Jak usunąć klej po parkiecie?

usuwanie kleju po parkiecieWraz z mężem postanowiliśmy iść w końcu na swoje i kupić dom. Nie chcieliśmy wyprowadzać się za daleko od rodziców, ponieważ oboje pracujemy, a mama zajmuje się naszymi dziewczynkami. Dlatego też zależało nam na tym byśmy nie musieli zrywać dzieci samym świtem i zawozić ich do dziadków. Okazja przyszła sama. Okazało się, że na drugim końcu naszej miejscowości znajomi wyprowadzają się do miasta i sprzedają swój dom. Dom ten był zbudowany w latach 70-tych, więc czekało nas sporo pracy, by doprowadzić go do porządku i nowych standardów, jakie bardzo lubiliśmy. Zdecydowaliśmy się na kupno, ponieważ cena była bardzo atrakcyjna. Kiedy zaczęliśmy remonty okazało się, że czeka nas usuwanie kleju po parkiecie, który był już bardzo zniszczony i nie nadawał się do żadnego użytku. Dodam, że parkiety były dosłownie w każdym pomieszczeniu, więc trochę nas to przerażało. Stwierdziliśmy, że sami nie damy rady ogarnąć tej kwestii, dlatego zdecydowaliśmy się na wynajęcie fachowców, którzy oferują usuwanie kleju po parkiecie. Klej taki to substancja stworzona ze smoły z domieszką  jakichś innych nie mniej dziwnych substancji. Kiedy zaczęliśmy interesować się co znajduje się na naszej podłodze byliśmy dosłownie w szoku. Był to tak zwany subit, który jest naprawdę chyba najmniej odpowiednim klejem do wykorzystywania go w domu. Niestety kiedyś nikt nie zwracał na to uwagi i nie przejmował się tym, że tego typu klej może spowodować nieprawidłowości w naszym organizmie. Taki klej może spowodować raka, białaczkę i inne wstrętne choroby. MY mieliśmy małe dzieci, więc usunięcie tego kleju z podłóg było dla nas priorytetem. Zleciliśmy więc usuwanie kleju po parkiecie firmie, która ma do tego specjalnie przeznaczony sprzęt. Usuwanie tego szkodliwego lepu trwało kilka dni, ale efekty były zadowalające i mogliśmy przystąpić do dalszych prac remontowych.

Jeżeli jesteśmy posiadaczami domów z XX wieku, koniecznie zróbmy prace remontowe, ponieważ znaczna większość materiałów wykorzystanych do ich budowy, jest dla nas po prostu szkodliwa. Zdrowie należy szanować, ponieważ bez niego nie zrobimy nic i nasz dom nie będzie nas cieszył tak jak powinien.