Ocieplanie z użyciem pianki PUR

Ludzkość w zasadzie od zawsze zabezpiecza swoje domy przed wyziębieniem. Już w starożytności wykorzystywano najróżniejsze materiały w celu ochrony budynku przed wpływem zimna z zewnątrz. Obecnie mamy do dyspozycji całe mnóstwo najróżniejszych materiałów, które do ocieplania można wykorzystać. Nie jesteśmy już zdani jedynie na to aby wykorzystywać styropian. Na ten moment jest dostępne całe mnóstwo produktów, które mogą się okazać od styropianu znacznie lepsze. 

Izolacje natryskowe w domu 

ocieplanie pianką z łomżyStosując systemy grzewcze w naszych domach powinno nam zależeć na tym aby zatrzymywać jak najwięcej ciepła, które zostanie przez nasze systemy wygenerowane. Jeśli dostrzeżemy taką sytuację, że nasz system grzewczy będzie działał z pełną mocą a efektów jego pracy nie będzie za bardzo widać to powinna być to jasna oznaka tego, że po prostu ciepło uchodzi z budynku. W związku z tym stosuje  się najróżniejsze warstwy termoizolacyjne. Można stworzyć je przy użyciu różnych materiałów. Niekoniecznie musimy od razu sięgać po rozwiązania oklepane jakimi są metody lekkie mokre, które opierają się o stosowanie styropianu. Warto zwrócić uwagę na ocieplanie pianką z Łomży zaś pochodzi wiele firm, które mogą świadczyć tego typu usługi. Obecnie do ocieplania tą metodą wykorzystuje się dwa rodzaje pianki. Pierwszą z nich jest pianka o strukturze otwartokomórkowej. Taka pianka ma zdolność przepuszczania pary wodnej przy jednoczesnym zatrzymywaniu ciepła. W związku z tym dzięki stosowaniu tej pianki wyeliminujemy ryzyko pojawiania się mostków termicznych, które często są bezpośrednią przyczyną pojawiania się wilgoci w budynkach. Natomiast, jak łatwo można się z resztą domyślić, drugim rodzajem pianki jest pianka o strukturze zamkniętokomórkowej. Taka pianka już nie przepuszcza pary wodnej czy innych gazów ale za to nieco lepiej zatrzymuje ona ciepło. Pianki te stosowane są zależnie od potrzeb. W budynkach świeżo wybudowanych często stosuje się piankę pierwszą z wymienionych by konstrukcja mogła efektywnie oddychać. 

Na ten moment dużo się mówi o tworzeniu izolacji termicznych z użyciem pianki poliuretanowej. Każdy kto posiada własny dom i jeszcze nie jest on ocieplony powinien pomyśleć o zastosowaniu omawianej tutaj pianki. Nic nie stoi na przeszkodzie by piankę poliuretanową wykorzystywać również w lekkich konstrukcjach takich jak domy szkieletowe. Od dłuższego czasu zauważyć też można, że piankę PUR używa się do stworzenia termoizolacji w domkach letniskowych ulokowanych na działkach rekreacyjnych.