Obrazy z wykorzystaniem korka

Obecnie mamy możliwość doboru wielu materiałów, które różnią się między sobą strukturą, kolorem, ceną, celem wykorzystania. Jednym z nich jest korek, czyli materiał, który kojarzy się przede wszystkim z korkowymi tablicami, pełnymi pinezek i kartek. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że materiał ten jest wyjątkowy – cechuje się wytrzymałością i wieloma możliwościami wykorzystania go. Korek to nie tylko narzędzie biurowe, ma też swoje zastosowanie w sztuce. 

Obrazy korkowe jako połączenie jakości i precyzji

obrazy na korkuMateriał korkowy cechuje wyjątkowość – jest ognioodporny, mało podatny na zniszczenia, do tego nie przepuszcza wody i jest elastyczny. Tworzony jest z kory dębu korkowego, a więc jest też w pełni ekologiczny. Dotychczas głównie kojarzony z biurowymi tablicami, które stroiły ściany zarówno w domach, jak i w pracy. Dzisiaj materiał korkowy wykazuje kolejne możliwości zastosowania. Przyglądając się obrazom powieszonym na ścianach, coraz częściej możemy zauważyć, że są stworzone na wyjątkowej strukturze korka. Obrazy na korku są nowym trendem w profesjonalnych sklepach artystycznych. Są lekki, trwałe i wyglądają nietuzinkowo, co jest wynikiem nietypowej struktury tego materiału. Obrazy na korku są przeznaczone do użytku wewnętrznego, służą prezentowaniu obrazów, ale można również zlecić wydrukowanie zdjęcia, które będzie zdobiło wnętrze domu. Ciekawym pomysłem wydaje się być również połączenie obrazu na korku z klasycznym zastosowaniem korka jako tablicy. Zakupując mapę świata wykonaną na korku, mamy możliwość przybijania pinezek do miejsc na mapie, które są dla nas ważne. Alternatywą dla tego rozwiązania są obrazy drukowane na papierze, obramowane, w antyramie, malowane na płótnie i to od nas zależy, jaki rodzaj materiału pasuje do naszego wnętrza. Ważne, aby sztuka oddawała to, co chcemy przekazać, niezależnie od tego, czy jest to własnoręcznie stworzony obraz, wydrukowana fotografia rodzinna, czy też zakupiona grafika. Ściany ozdobione sztuką zawsze tworzą swoistą historię, która wiele mówi o wnętrzu danego miejsca. 

Wybór materiału, na którym umieścimy wymarzony obraz jest istotną decyzją zarówno z punktu widzenia ekonomii rozwiązań, ale również z punktu widzenia jego jakości, trwałości i bezpieczeństwa. Obraz na korku to sposób na to, aby ściany malowały swoją własną historię, bowiem wiąże się z tym co najistotniejsze w tym temacie – ze sztuką. To ona jest podstawą, a materiał taki jak korek, to również bardzo ważne dopełnienie sztuki. Warto stworzyć obraz, który spełni nasze oczekiwania zarówno pod względem estetycznym, jak i cenowym i jakościowym.