Nowoczesny roll up na targi

Zaczął się luty, a wraz z nim nowe konferencje dla lekarzy. Teraz aż do maja w prawie każdy weekend będzie się odbywać jakieś spotkanie dla lekarzy różnych specjalności. Ja ze względu na swoja pracę przebywam na tych konferencjach jako wystawca. Najczęściej reprezentuje stanowiska naszych klientów, czyli firm farmaceutycznych. Najczęściej stoimy na specjalnych stoiskach wystawienniczych, ale zdarza się także, że nasze stoisko stanowi ścianka modułowa lub tekstylna i roll up.

Praktyczny roll up z zadrukiem dwustronnym

roll up dwustronnyTym razem otrzymaliśmy od klienta prośbę o reprezentowanie jego firmy na cyklu konferencji, które odbywają się w pięciu największych miastach Polski w terminach tydzień po tygodniu. Będziemy stać właśnie na stoisku ze ścianką i dwoma roll up ami. Klient chce, żeby był to roll up dwustronny. Każdy z innym rodzajem zadruku, ponieważ na stoisku będziemy prezentować cztery różne produkty. Oczywiście do naszych zadań należy również stworzenie koncepcji i projektu takiego roll upu. W przypadku kiedy jest to roll up dwustronny to sprawa jest troszkę bardziej skomplikowana niż w przypadku takiego pojedynczego. Chodzi o to, że obie strony musza być ze sobą spójne, żeby to schludnie wyglądało. Często jednak produkty, które reklamujemy mają zupełnie odmienny brand i wtedy właśnie robi się problem. Stanowimy jednak doświadczoną firmę i takie wyzwania to dla nas codzienność. Najważniejsze jest zadowolenie klienta, ponieważ bez tego nie będzie akceptacji projektu. A brak akceptacji wiąże się z opóźnieniem wydruku co może być kłopotliwe kiedy konferencja zbliża się wielkimi krokami. W przypadku kiedy mamy cykl konferencji to wiadomo, że roll up dwustronny drukujemy tylko na to pierwsze wydarzenie, a później zabieramy go na następne. W takim przypadku wyścig z czasem, projektowanie oraz akceptację przeprowadzamy tylko raz. Co znaczy, ze tylko raz musimy się stresować jak coś nie idzie zgodnie z naszym planem. Najlepiej jakby wszystko szło gładko, ale nie zawsze się to niestety udaje.

Na szczęście w tym przypadku klientowi przypadł do gustu nasz pomysł na roll up dwustronny. Dzięki temu wydruk mieliśmy dużo wcześniej i bez większego stresu mogliśmy pojechać na miejsce odbywania się konferencji. Ja ogólnie bardzo lubię te konferencje. Jest to czas kiedy można zdobyć nowe kontakty i oczywiście oderwać się od codziennych obowiązków. Wiadomo, że im większa konferencja tym więcej pracy, ponieważ większa liczba osób odwiedza wtedy stoiska wystawców i dopytuje o różne rzeczy.