Nowoczesne płyty betonowe na ścianę

W ostatnim czasie bardzo duża popularnością wśród architektów cieszą się materiały wykończeniowe wykonane z betonu. Jest to materiał posiadający bardzo wiele zalet związanych z parametrami technicznymi oraz bardzo ciekawym wyglądem. Jego wykorzystanie, jako materiał wykończeniowy, staje się coraz bardziej popularne, ponieważ producenci materiałów wykończeniowych pozwalają na znalezienie odpowiednich komponentów na elewacje oraz do wykańczania wnętrz. 

Dekoracyjne płyty z betonu 

mrozoodporne płyty betonowe dekoracyjneW wielu nowo powstających budynkach użyteczności publicznej – oraz coraz częściej także obiektach mieszkalnych – inwestorzy i projektanci dbają o to, aby jak najlepiej skonstruować bryłę budynku. Aby uzyskać ciekawsze efekty wizualne i dekoracyjne stosuje się niekonwencjonalne połączenia materiałów. Dzięki temu w naszym otoczeniu pojawiają się konstrukcje wykonane z drewna, metalu, ceramiki, tworzyw sztucznych oraz betonu łączonych ze sobą w bardzo ciekawy, czasami wręcz ponadczasowy i ekstrawagancji sposób. mogłoby się wydawać, że mrozoodporne płyty betonowe dekoracyjne są bardzo ograniczone i umieszczenie ich na elewacji sprawi, że cała konstrukcja będzie wyglądała ociężale i nieestetycznie. Jednak właśnie po to stosuje się materiały, które z pozoru są zupełnie przeciwne. Fasady wykonane z płyt betonowych oraz szkle są niezwykle eleganckie i estetyczne. Dzięki temu, że beton jest sztucznym kamieniem, poprzez modyfikację jego składu można osiągnąć bardzo ciekawe efekty. Dzięki temu możemy zakupić płyty w różnych kolorach – od białych, poprzez lekkie odcieni szarości, aż do wykończeń barwionych na różne kolory. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego zbrojenia oraz rodzaju mieszanki betonowej, dekoracyjne płyty z betonu są nie tylko odporne na działanie bardzo niskiej temperatury oraz nasiąkliwość, ale także posiadają inne korzystne cechy fizyczne. Modyfikacja składu sprawia, że panele mogą mieć nawet niewielką grubość, a i tak są odporne na działanie sił zewnętrznych i nie łamią się pod wpływem niewielkich sił – są więc proste w montażu. 

Mrozoodporne płyty dekoracyjne wykonane z betonu można stosować nie tylko na ścianach, ale także na gruncie. Ze względu na niską nasiąkliwość materiału nie wchłaniają one wody z opadów atmosferycznych oraz gruntu, dzięki czemu przez bardzo długi czas zachowują swój ponadczasowy wygląd. Ich wykończenie najczęściej jest bardzo proste, jednak pomimo tego prezentują się one w bardzo elegancki sposób – zarówno na fasadach, jak i posadzkach i chodnikach w okół nich.