Nowoczesna stolarka okienna z aluminium

Od lat utrzymuje się w polskim społeczeństwie pewien mit dotyczący wykorzystywania aluminium w budownictwie. Wiele osób uznaje, że taki materiał jest zimny, więc w naszej strefie klimatycznej nie sprawdza się on w przypadku wykonywania stolarki otworowej. Takie podejście nie jest jednak rozsądne, ponieważ współczesne izolatory sprawiają, że aluminium sprawdza się tak dobrze, jak inne materiały budowlane, a czasami nawet o wiele lepiej. Sama posiadam w swoim domu okna wykonana właśnie z tego srebrzystobiałego metalu i jest z tego powodu bardzo zadowolona.

Czy warto zainwestować w aluminiowe okna?

okna aluminioweNajczęściej po okna wykonane z aluminium sięga się wówczas, gdy zależy nam na przeszkleniu dużej powierzchni. W wielu nowoczesnych domach stawia się na bardzo dobry dopływ światła słonecznego, a jest to możliwe właśnie dzięki odpowiednio dobranej stolarce otworowej. Wszystkie okna aluminiowe są produktami stosunkowo lekkim, co sprawia, że są łatwe w montażu. Niska waga srebrzystobiałego metalu pozwala także na projektowanie z niego nawet bardzo finezyjnych, dużych konstrukcji. Jednocześnie wybory stolarki otworowej tego typu są zawsze bardzo wytrzymałe na czynniki zewnętrzne, takie jak: wiatr, niska lub wysoka temperatura powierza, opady deszczy lub śniegu. Nie musimy się przy tym martwić, że okna wytwarzane z aluminium będą nieszczelne. Z powodu stosowania takich produktów nigdy nie następuje utrata ciepła w mieszkaniu. Dlaczego? Przy montowaniu okien aluminiowych stosuje się znakomite uszczelki oraz bardzo dobrej jakości izolatory (zazwyczaj wykonane z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym), które umieszcza się w profilach skrzydeł. Tego typu przekładni termiczne mogą mieć różną szerokość. Izolatory zastosowane w profilach moich okien mają aż 60 mm i sprawdzają się doskonale. Nigdy nie musiałam bowiem narzekać na żadną utratę ciepła z mich pomieszczeń. Istnieje możliwość wmontowania do okien aluminiowych dowolnej szyby. Możemy przykładowo zapłacić za szkło antywłamaniowe, dzięki czemu będziemy dodatkowo zabezpieczeni przez potencjalnym zagrożeniem ze strony złodziei.

Okna wykonane z aluminium stanowią bardzo nowoczesne, a przy tym niezwykle funkcjonalne i trwałe rozwiązanie. Wyjątkowo często takie produkty przewyższają nawet swoim parametrami inne wyroby stolarki otworowej. Przede wszystkim są niezwykle trwałe i odporne na zmienne warunki środowiskowe, a jednocześnie wyglądają bardzo estetycznie. W moim domu posiadam takie wyroby i jestem z nich bardzo zadowolona.