Nowoczesna impreza integracyjna

Spotkania pracownicze nie zawsze muszą odbywać się na ogromną skalę. Czasami wystarczy, abyśmy wygospodarowali sobie kawałek przestrzeni, a za pomocą pewnych technologii jesteśmy w stanie przenieść się do innego miejsca i czerpać pełnymi garściami z dobrodziejstw współczesnych technologii. Mowa tutaj o technologii VR, która coraz śmielej wstępuje na salony i coraz częściej jest obecna w naszym codziennym życiu, również w tym związanym z rozrywką i rekreacją.

VR na intagrację

vr na imprezę integracyjnąNa rynku coraz więcej firm specjalizuje się w wypożyczeniu różnego rodzaju systemów VR. Oczywiście, istnieją różne okoliczności, w których tego typu technologię możemy wykorzystać. Możemy rzecz jasna, używać jej w celach rozrywkowych. Jest to cel, który najszybciej dotarł do szerokich mas, właśnie pod postacią gier wideo na różnego rodzaju platformy konsol wideo. VR na imprezę integracyjną może być zastosowany chociażby do sprawdzenia umiejętności pracy w zespole. Możemy swoim pracownikom dać za zadanie zdobycie najwyższego szczytu świata w grze w technologii VR, w której możemy się wcielić w grupę wspinaczy wysokogórskich. Możemy brać udział w zbiorowej historii, polegającej na odkryciu tajemnic i eksplorowaniu świata. Możemy również odnieść się do tematu w sposób tradycyjny, np. dać zagrać naszym pracownikom w różnego rodzaju gry zespołowe, bez konieczności posiadania specjalistycznego sprzętu i odpowiedniej powierzchni. Gra w siatkówkę będzie dla niektórych łatwiejsza niż w realnym świecie, ale możemy również zagrać w siatkówkę ze zmodyfikowaną grwitacją, co uczyni rozrywkę pełną śmiechów i niespodziewanych sytuacji. Technologia VR może zostać również wprowadzona na imprezy integracyjne w celach prezentacyjnych lub w celach filmowych. Tradycyjny model prezentacyjny rozprasza uwagę uczestników i warto spróbować technologii VR nie tylko z celów stricte edukacyjnych i szkoleniowych, ale również prestiżowych. Zastosowanie technologii VR nie jest jeszcze na tyle powszechne, żeby była uważana za standard w środowiskach korporacyjnych, czy w dużych firmach.

Korzyści płynące z konieczności zastosowanie technologii VR są wielorakie. Jeżeli nie odczuwamy potrzeby wyposażenia naszej firmy w gogle z technologią VR to możemy zawsze skupić się w pierwszej kolejności na wypożyczeniu sprzętu i sprawdzeniu go w warunkach integracyjnych. Osoby, które miały już styczność z technologia VR zdają się potwierdzać, że jest to system gwarantujący niezapomniane wrażenie i doskonałą zabawę dla bardzo dużej liczby uczestników jednocześnie.