Narożnik z funkcją spania – praktyczny salon

Jakiś czas temu doszedłem do wniosku, że potrzebuję jakichś zmian w wystroju swojego mieszkania. Zauważyłem bowiem, że salon nie jest do końca urządzony tak, jakbym chciał, ponieważ marnuje się trochę przestrzeni. Przez to pomieszczenie wydaje się być mało przestronne. Zdecydowałem się więc wymienić w nim część mebli, aby stworzyć sobie wygodniejsze miejsce do codziennego relaksu oraz przyjmowania gości, ponieważ pomieszczenie to służy mi również w tym celu.

Spanie na tapicerowanym narożniku

narożnik tapicerowany z funkcją spaniaNa samym początku pozbyłem się więc wersalki, która niepotrzebnie zajmowała tak dużo miejsca, nie będąc przy tym najwygodniejszym meblem. Właśnie na wymianie tego mebla postanowiłem się skupić. Zostawiłem więc stolik kawowy, który bardzo lubię, bo świetnie pasuje do nowoczesnego wystroju, jaki zaplanowałem dla swojego salonu. Żeby uczynić to pomieszczenie bardziej funkcjonalnym, zdecydowałem się na narożnik tapicerowany z funkcją spania. Po pierwsze, taki mebel ustawię w innej części pomieszczenia, dzięki czemu zaoszczędzę sporo miejsca. Bardzo spodobał mi się ten mebel, ponieważ dzięki niemu mój niewielki salon zaczął sprawiać wrażenie bardziej przestronnego, na czym najbardziej mi zależało. Jednak ma on jeszcze jedną zaletę – można go rozłożyć, aby stworzyć wygodne miejsce do spania dla dwóch osób. Jak zobaczyłem, że narożnik, który mi się spodobał daje również taką możliwość, od razu postanowiłem go kupić. Raz na jakiś czas chcę u siebie przenocować jakichś znajomych albo brata, który przyjeżdża mnie odwiedzić. Wcześniej spali oni na wersalce, która nie była zbyt wygodna, ponieważ było na niej niewiele miejsca. Mój nowy narożnik na szczęście rozwiązuje ten problem – po rozłożeniu jest dosyć spory. Jednak kiedy nikt na nim nie śpi, nie wydaje się aż tak duży. Mimo to zapewnia odpowiednią ilość wygodnego miejsca do siedzenia, która w zupełności wystarcza mi na co dzień. Myślę, że ten zakup był strzałem w dziesiątkę, jeżeli chodzi o przemianę mojego salonu w pomieszczenie ładniejsze oraz bardziej funkcjonalne.

Wybierając pokrycie narożnika musiałem się dobrze zastanowić. Miałem bowiem do wyboru wiele wersji kolorystycznych tapicerki, a zależało mi na tym, żeby mebel pasował do całości wystroju. Wtedy wnętrze wygląda bardziej spójnie, co jest dla mnie bardzo ważne. Nie mogłem się więc doczekać, aż w moim salonie stanie nowy mebel. Myślę, że doskonale z nim trafiłem – idealnie ten narożnik wpasował się pomiędzy inne elementy, które znajdują się w tym pomieszczeniu. Wystarczyło, żebym zmienił jeden mebel, aby salon stał się o wiele wygodniejszy.