Najlepszy content marketing

Osoby pracujące w marketingu nie tylko zajmowanie się tworzeniem chwytliwych haseł i sloganów, które mają zachęcić potencjalnych klientów do zakupu promowanego produktu. Z jednej strony w działach marketingu powstają bogate i rozbudowane kampanie promocyjne, a z drugiej strony wykorzystuje się content marketing, który zwraca uwagę na konieczność zawierania z klientem długoterminowych relacji w celu zdobycia jego zaufania i lojalności.

Czym jest content marketing?

content marketing agencjaPoprzez treści skierowane do klientów, możemy stworzyć z nimi silną więź i zyskać w nich aktywny zwolenników marki, którzy zaczynają ją samodzielnie promować. Content marketing w języku polskim jest określany jako ,,marketing treści”. Jest to rodzaj strategii marketingowej wykorzystywanej w sieci w celu pozyskania stałego grona klientów. W ramach tej strategii podejmowane są działania polegające na publikacji i promocji wartościowych treści dla określonego segmentu klientów (grupa odbiorców). Na pytanie, co to jest content marketing, można powiedzieć że nie jest on jednostronnym przekazem reklamowym, lecz przedsięwzięciem, które ma na celu doprowadzenie do budowania długotrwałych i intensywnych relacji z klientem. Content marketing agencja tworzy i publikuje interesujące treści, przyciąga uwagę wybranej grupy klientów oraz buduje zaangażowanie lojalnej grupy klientów. Do najpopularniejszych form content marketingu zaliczamy: poradniki, artykuły sponsorowane, e – booki, artykuły eksperckie, filmy video i infografiki. Zadaniem content marketingu, oprócz popularyzacji marek, jest budowanie widoczności w wyszukiwarce, która ,,promuje’’ dobry kontent. Dodatkowo, publikowanie oraz promocja popularnych i wysokiej jakości treści powoduje, że użytkownicy w sposób naturalny linkują ze sobą dobre treści, co bezpośrednio wpływa na poprawę pozycji strony w wyszukiwarce. Content marketing polega na tworzeniu rozmaitych treści i rozpowszechnianiu ich w sieci. Treści przyjmują formę artykułów, filmików, webinarów lub prezentacji multimedialnych.

Nowoczesny content marketing nie istniałby bez dobrze przeprowadzonej dystrybucji. Można nawet stwierdzić, że stworzenie dobrej jakości tekstu czy grafiki to dopiero połowa sukcesu. Niezwykle ważnym aspektem jest dobranie odpowiednich kanałów dystrybucji do typu kontentu oraz grupy docelowej, która ma te treści odbierać. Do wyboru jest nieskończona liczba możliwości, od postów w social mediach, po mailing, newslettery czy e – booki. Dobry content marketing angażuje odbiorcę i przekonuje go, że potrzebuje naszego produktu lub usługi.