Na urlop do Kudowy Zdroju

Morze i woda trochę nam się przejadły. W tym roku wspólnie z żoną zdecydowaliśmy więc, że urlopowy kierunek trzeba trochę zmienić. A więc góry. Zakopane jednak okazało się zbyt oczywiste i trochę przerażały nas tłumy. Może więc jakiś inny cel wyjazdu?! Szukaliśmy, szukaliśmy i w końcu padło na Kotlinę Kłodzką. Też są góry, również mnóstwo leśnych terenów, a do tego większy spokój. I sporo atrakcji, bo wyjeżdżając z dziećmi to także był kluczowy argument za wyborem miejsca.

Spory wybór pokojów w Kudowie Zdroju

pokoje kudowa zdrójNa początek kwestia oczywista, czyli szukamy noclegu. Zdecydowaliśmy się na wyjazd do Kudowy Zdroju, bo wydała nam się najbardziej interesująca. Baza hotelowa w okolicy jest naprawdę dość duża. Wille, domki, kwatery prywatne, hotele i inne. Jeżeli pytacie o pokoje kudowa zdrój posiada udogodnienia dla pojedynczych osób i dla większych grup, a także dla rodzin. Położenie w pięknej okolicy, cisza, widoki na góry albo lasy. W przypadku wyjazdu z dziećmi nie ma co narzekać. O atrakcjach za chwilę, na razie o noclegach. Wiele miejsc oferuje place zabaw, a także zajęcia z animatorami, co w naszym przypadku okazało się idealnym wyjściem. Dzieciaki mogą się zająć różnymi aktywnościami pod profesjonalną opieką, a rodzice w tym czasie mają szansę na przykład napić się kawy. Place zabaw znajdują się na zewnątrz, ale w przypadku niepogody wiele ośrodków oferuje kącik malucha pod dachem. Dla amatorów jazdy na rowerze także coś się znajdzie. Kudowa Zdrój i okolice to spora liczba znakomitych tras. Wiele pensjonatów czy hoteli posiada wypożyczalnie rowerów, a także foldery z wymienionymi szlakami, czy to dla cyklistów, czy dla spacerowiczów albo trekkingowców. Czyli wszystko macie podane na tacy. Nic tylko ruszać w góry lub do lasu. Zimą okolica staje się jednym z centrów narciarstwa, zarówno zjazdowego, jak i biegowego. Sprzęt także znajdziecie w wielu miejscówkach z noclegami. A co poza tym? Wspomniałem, że zależało nam na atrakcjach dla dzieci, więc proszę bardzo. Muzeum zabawek, które tak naprawdę będzie ciekawe zarówno dla maluchów, jak i rodziców, bo pokazuje postaci z bajek sprzed lat. Aqua park również może się sprawdzić jako atrakcja dla starszych i młodszych. Do tego jeszcze park rozrywki.

Kilka dni w Kudowie Zdroju z pewnością zapadło w naszej pamięci. I odpoczęliśmy, i pobawiliśmy się, nie zabrakło również aktywności fizycznej. Do tego brak zgiełku, czyste powietrze i piękne widoki, które mieliśmy do dyspozycji codziennie na naszym tarasie. A dla nas była to całkiem miła odmiana od innych widoków, czyli plaży, morza, jeziora czy łódek. Góry z pewnością mają swój urok i na pewno jeszcze je odwiedzimy.