Na co zwracać uwagę kupując grzejnik?

Osoby, które przeżywają długie, mroźne zimy, wiedzą, że aby zachować komfort i dobre samopoczucie, niezbędne jest dobre źródło zdrowego ciepła. Są różne źródła ciepła, ale zwróćmy uwagę na dobry grzejnik. Dobry grzejnik to taki, który dąży do przywrócenia ciepłego komfortu ogrzewania w połączeniu z precyzyjną kontrolą temperatury dzięki programowalnym termostatom elektronicznym.

Co sprawia, że grzejnik jest energooszczędny?

grzejnik energooszczędnySystem w grzejnikach oparty jest na budowie samego grzejniku, czyli żeliwnej obudowie, a co za tym idzie ciężkiej masy cieplnej, która jest lepsza do utrzymania i przewodzenia ciepła. Różni się to znacznie od typowego ogrzewania z wymuszonym obiegiem powietrza, w którym powietrze z otoczenia jest zasysane w celu uzyskania tego samego poziomu ciepła, jednocześnie susząc powietrze. Masa termiczna grzejnika utrzymuje znacznie bardziej stabilną temperaturę w pomieszczeniu, unikając nierównomiernej lub braku cyrkulacji powietrza, dzięki czemu czyni grzejnik ekologiczny i energooszczędny. Grzejnik energooszczędny posiada możliwość ustawienia termostatu na niższym poziomie, co jest zgodne z głównym celem ekologicznego podejścia do komfortu i zużycia energii. Dobry grzejnik to taki, który nie hałasuje. Wiele grzejników wypycha gorące powietrze za pomocą wentylatora. Jednak nowoczesne grzejniki działają praktycznie bezgłośnie. Jedynym hałasem, który prawdopodobnie można usłyszeć, jest sporadyczne kliknięcie termostatu. Jednym z największych problemów wielu systemów grzewczych jest to, że osuszają powietrze w domu. Może to faktycznie zwiększyć ryzyko infekcji. Natomiast dobry grzejnik tego nie robi. Powietrze zachowa wilgotność i będzie przyjemnie się oddychać. Cała energia elektryczna wykorzystywana przez grzejnik olejowy jest wykorzystywana do wytwarzania ciepła, mianowicie poprzez podgrzanie oleju w środku. Nie marnuje się energii elektrycznej. To sprawia, że ​​grzejnik olejowy jest jednym z najbardziej energooszczędnych sposobów ogrzewania każdego pomieszczenia. Jest również zaskakująco tani w eksploatacji!

Chłodnica wspomagana wentylatorem natychmiast przestanie wytwarzać ciepło, gdy ją się wyłączy, ale gdy olej jest ciepły, może nadal wypierać ciepło przez wiele godzin, nawet jeśli wyłączymy zasilanie. Dobre grzejniki muszą mieć termostaty, które pozwalają kontrolować poziom ciepła w określonej przestrzeni. Powierzchnia grzejnika nagrzewa się, ale nie na tyle, aby poparzyć skórę. To sprawia, że urządzenie jest nie tylko ekologiczne, ale i bezpieczne.