Misy tybetańskie przeniosą nas na Wschód

Pasjonaci Dalekiego Wschodu z pewnością nieraz słyszeli o wyjątkowych instrumentach muzycznych, jakimi są misy tybetańskie. Wykonane z różnych rodzajów metali przez rzemieślników, którzy do perfekcji opanowali tę sztukę, misy potrafią zadziwić nas bogactwem dźwięków. Niektórzy wierzą też, że owe odgłosy mają zdolności terapeutyczne, lecznicze i kojące zmysły.

Buddyzm na wyciągnięcie ręki dzięki misom tybetańskim

misy tybetańskieMisy tybetańskie to z pewnością jedne z bardziej oryginalnych instrumentów. Wyglądem przypominają blaszaną miskę, do której dołączana jest drewniana pałka. Służy ona do wydobywania dźwięku przez uderzanie w misę. Jego rodzaj i natężenie zależne jest od miejsca, w którym uderzymy pałką w metalową misę. Pasjonaci grania na tym oryginalnym instrumencie umieją wydobyć z niego najróżniejsze dźwięki, niektórzy wierzą też w ich leczniczą i terapeutyczną moc. Z pewnością misy tybetańskie to jeden z bardziej charakterystycznych elementów wschodniego folkloru z kręgu buddyzmu, bo z tego właśnie nurtu religijno-filozoficznego wywodzą się te instrumenty. W przeszłości były traktowane jako narzędzia rytualne, wykorzystywane przy różnych okazjach i świętach. Dzisiaj również pełnią taką rolę w miejscu, z którego pochodzą, w innych częściach świata zaś wykorzystywane są głównie jako elementy dekoracyjne przy wystroju wnętrz. Jeśli chcemy przyozdobić nasz dom w dalekowschodnim stylu, misy tybetańskie mogą pełnić również funkcję dekoracyjną. Zakupimy je w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych, których specjalizacją są produkty pochodzące lub nawiązujące stylem do kultury Dalekiego Wschodu. Takie misy mogą ozdobić nasz salon lub sypialnię, nadając jej wschodniego klimatu i przywodząc na myśl dalekie podróże. Sprawdzą się więc doskonale w roli elementu dekoracyjnego. Jeśli zaś chcemy zainteresować się grą na podobnych misach, zakup instrumentu jest pierwszym krokiem do rozwinięcia swoich umiejętności w tym zakresie. Dlatego warto obejrzeć oferty sprzedaży mis tybetańskich, być może bowiem któryś z instrumentów wpadnie nam w oko i zechcemy wykorzystać go w różnych celach.

Misy tybetańskie to oryginalny i wyjątkowy instrument muzyczny, pochodzący z Dalekiego Wchodu i związany z nurtem buddyjskim. Jeśli lubimy za pomocą przedmiotów przenosić się w przestrzeni i podróżować do dalekich krajów, taki element wystroju z pewnością przypadnie nam do gustu. Możemy wykorzystać go na różne sposoby, a kto wie, może w przyszłości zapragniemy nauczyć się grać na tym instrumencie?