Miód jako prezent na ślub

Miód i dżem to ulubione słodycze milionów ludzi. Logiczne jest założenie, że takie prezenty zadowolą większość gości. Sam miód uosabia wierność tradycjom, zdrowiu, długowieczności, dlatego wręczanie go podczas ceremonii ślubnej jest bardzo symboliczne. Wcale nie trzeba kupować drogich miodów, zwłaszcza jeśli planuje się wystawną uroczystość z dużą liczbą gości. Ale wielu może sobie pozwolić na miód na wesele dla gości w reprezentacyjnych słoikach.

Dlaczego warto kupić miód na ślub?

naturalny miód na prezent ślubnyZgodnie z tradycją, początkowo nowożeńcy wręczali gościom bombonierki z pralinkami, ale później zaczęto je zastępować czymś bardziej niestandardowym. Naturalny miód na prezent ślubny to idealne rozwiązanie. I nie chodzi tutaj tylko o to, aby właśnie gość go ofiarował nowożeńcom, ale na odwrót. Z wdzięczności za udział w ceremonii ślubnej i weselu, to właśnie para młoda dać może taki upominek gościom. Można wybrać małe słoiczki 90 ml z różnymi rodzajami miodów. Miód to doskonały pomysł na prezent zamiast kwiatów, które i tak zwiędną. W końcu trzeba pamiętać, że prezenty ślubne powinny być przydatne i dobrze się zaprezentować. Miód jako prezent na wesele realizuje dwa z tych zadań na raz. Naturalne słodkie złoto jest doskonałym stymulatorem odporności, ma wiele dobroczynnych właściwości, które wzmocnią zdrowie i dodadzą sił. Dla młodej pary ważne jest również to, że jest to nie tylko pyszny zdrowy przysmak, ale także naturalne źródło miłosnej energii. Tradycyjnie we wschodniej Europie nowożeńcy otrzymywali beczkę miodu o objętości około dziesięć kilogramów. Przecież pszczeli przysmak od czasów starożytnych uważany był za silny afrodyzjak czyli źródło energii i miłości, dlatego na weselu jest prezentowany jako symbol płodności. Zadaniem nowożeńców jest zjedzenie tej beczki miodu w pierwszym miesiącu życia małżeńskiego. Dlatego miesiąc miodowy uważany jest za słodki miesiąc miłości. Prezenty ślubne z miodem to doskonała niespodzianka ślubna, którą docenią nowożeńcy, ponieważ jest to sposób na podarowanie nowożeńcom tego, co najważniejsze – zdrowia i miłości.

Prezent ślubny z miodem mogą być wręczane nie tylko nowożeńcom przez gości, ale także odwrotnie – małżonkowie swoim gościom. Ostatnio bardzo popularne stały się ślubne niespodzianki dla gości, czyli pamiątki miodowe dla gości weselnych. To doskonały sposób na wyrażenie wdzięczności gościom. Warto dodać do tego, że na słoiku z miodem można wykonać spersonalizowaną metkę ze wstążką z życzeniami lub po prostu podziękowanie od nowożeńców.