Mezoterapia – czym jest?

Mezoterapia polega na podawaniu zastrzyków do określonej części ciała. Jego najczęstszym zastosowaniem jest odchudzanie i usuwanie cellulitu, gdzie klienci otrzymują zastrzyki do obszarów problemowych, aby stopić tłuszcz i modelować ciało. Jest również stosowany w celu zapobiegania powstawaniu zmarszczek, a czasami w celu poprawy wyglądu starzejącej się skóry.

Co zyskasz dzięki mezoterapii?

Mezoterapia w TarnowiePodczas mezoterapii na wypadanie włosów te drobne iniekcje są podawane na skórę głowy – tak więc mezoterapia jest terminem ogólnym i nie jest specyficzna dla leczenia wypadania włosów. Samo słowo odnosi się do warstwy skóry, do której wstrzykuje się roztwór, czyli mezodermy lub środkowej warstwy skóry. Biorąc pod uwagę fakt, że mikro-iniekcje są powierzchowne, podawane tylko na skórę, mezoterapia to leczenie niechirurgiczne, które można łatwo przeprowadzić w klinice, a klient może natychmiast powrócić do codziennych czynności. Składniki użyte w zastrzykach różnią się w zależności od ogólnego celu zabiegu. Nie ma standardowego zastrzyku do leczenia jakiegokolwiek schorzenia. Jeśli chodzi o terapie przeciw wypadaniu włosów, zastrzyki zwykle zawierają mieszankę składników, które, jak się uważa, wywołują wzrost włosów. Zawierają one zazwyczaj szereg witamin i minerałów oraz leki, takie jak minoksydyl. Mówi się, że zabiegi są dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów i działają poprzez dostarczanie leków tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne. Mezoterapia jest bezbolesna i każda sesja powinna zająć mniej niż 30 minut, a klienci mogą swobodnie chodzić bezpośrednio po leczeniu. Nie ma potrzeby stosowania opatrunków w miejscu wstrzyknięcia. Przerzedzenie włosów nie jest problemem, z którym mają do czynienia tylko mężczyźni. Biorąc pod uwagę dzisiejszy szalony styl życia i związany z tym stres, kobiety również zaczynają wykazywać wszystkie oznaki utraty włosów i przerzedzania. Mezoterapia w Tarnowie to alternatywne leczenie łysienia, które pomaga odwrócić wypadanie włosów i może przywrócić pewność siebie.

Mezoterapia dla włosów działa poprzez zachęcanie do ponownego wzrostu poprzez lepszą cyrkulację i przez podawanie skórze głowy witaminy. Równowaga hormonalna w skórze głowy zostaje przywrócona, a hormony DTH, odpowiedzialne za łysienie, zostają wyciszone. Wyszkoleni technicy wstrzykują roztwór zawierający podstawowe składniki odżywcze bezpośrednio do skóry głowy. Roztwór pobudza senne i uśpione mieszki włosowe do działania, dzięki czemu działają i wywołują wzrost włosów tam, gdzie wcześniej ich nie było.