Metalowy garaż do prywatnego domu

Zakup samochodu był dość nagłą decyzją, głównie spowodowaną zmianą pracy i koniecznością dłuższego do niej dojazdu, choć nie była to decyzja do końca przemyślana. Podczas zakupu samochodu zapomniałem, iż przy domu w którym mieszkałem nie ma żadnego garażu, więc nie będę miał za dużo miejsca by móc postawić samochód w miejscu w którym nie będzie na stałe narażony na wpływ warunków atmosferycznych. Dlatego zdecydowałem się na budowę garażu.

Wytrzymały garaż przydomowy

solidny garaż metalowy - producentMoje plany zostały jednak zatrzymane już podczas wizyty w urzędach w celu uzyskania pozwolenia na rozbudowę domu. Wspominanego pozwolenia nie otrzymałem, choć powody były dla mnie dość niejasne. Było jednak pewnie, że czas stracony na próby uzyskania pozwolenia będzie stanowczo za długi, więc postanowiłem znaleźć inne rozwiązanie, które nie wymagałoby tyle papierkowej roboty. Przy domach na mojej ulicy widziałem wiele garaży z blachy, i podsunęło mi to pomysł by również przy swoim domu zamontować taki garaż. Od sąsiadów dowiedziałem się że nie była to konstrukcja wymagająca pozwolenia, bo nie była na stałe przytwierdzona do fundamentów, a koszt takiego garażu był niewielki, o wiele mniejszy niż dobudowania betonowego garażu do istniejącej konstrukcji. Dlatego też postanowiłem przejrzeć oferty różnych producentów, reklamujących się na stronach internetowych. Z informacji które zebrałem okazało się iż do moich potrzeb najlepszy będzie mały aczkolwiek solidny garaż metalowy – producent którego ofertę przeglądałem miał swoją siedzibę niedaleko mojego domu, najwyżej piętnaście minut samochodem, więc mogłem osobiście wybrać konstrukcję która najlepiej pasowała do posesji. Producent w ofercie miał różne typy garaży, aczkolwiek ten który widziałem na stronie był najbardziej odpowiadający gdyż przede wszystkim miał bardzo niewielkie rozmiary, co było bardzo ważne, bo na terenie posesji nie miałem zbyt wiele miejsca na rozstawianie dużych konstrukcji.

Sam garaż nie był niczym więcej niż tylko solidnym i mocnym metalowym rusztowaniem do którego zamocowana była brama, dach oraz ściany, które były przykręcone śrubami do szkieletu, aczkolwiek owy garaż w zupełności wystarczył do trzymania w nim samochodu osobowego o przeciętnej wielkości. Cena takich garaży była stosunkowo niewielka, a ich ogromną zaletą była łatwość ich złożenia. Nawet nie mając narzędzi elektrycznych, byłem w stanie całość garażu złożyć w jedno popołudnie, łącznie z przeniesieniem do niego wszystkich narzędzi samochodowych oraz preparatów do pielęgnacji karoserii.