Męski kaszkiet hitem sezonu

Kaszkiet jest rodzajem nakrycia głowy, które noszone jest zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Charakterystyczną cechą kaszkietu jest to, że ma on daszek z przodu i okrągłą, opadającą lekko na daszek koronę. Historia kaszkietów sięga XVIII wieku, kiedy wprowadzone one zostały między innymi w armii polskiej i pruskiej, jako okrycia głowy żołnierzy. Swój renesans kaszkiety przeżywały w latach 30. XX wieku, obecnie wracają do mody. Ale jak nosić kaszkiet i wyglądać przy tym stylowo?

Kaszkiet – jedna nazwa, wiele opcji

kaszkiet letni męskiJego historia sięga XVI wieku, a dokładnie roku 1570. Wszystko zaczęło się w Wielkiej Brytanii, gdzie tamtejszy rząd zaczął silnie wspierać przemysł wełniany. Ale nie chodziło tu tylko o pomoc, bardziej o to, by ugruntować w społeczeństwie, w męskiej części populacji, by zawsze, a już szczególnie w niedzielę nosić wełnianą czapkę. Jak widać, wspieranie firm to jedno, ale zamysł był raczej mocno wykraczający poza ten kontekst biznesowy. Kaszkiet jest rodzajem czapki na tyle popularnym, że występuje w wielu opcjach, dzięki temu każdy może znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla siebie. Tradycyjnie kaszkiety wykonywane były z wełny, która doskonale sprawdzała się także w chłodniejszym klimacie, jednak w ostatnim czasie modny stał się kaszkiet letni męski. W różnych ofertach kaszkietów można jednak znaleźć także kaszkiety przeznaczone na inne pory roku, wykonane z bawełny, sztruksu, lnu czy wykończone aksamitem. Różnorodność materiałów, kolorów i wzorów sprawia, że kaszkiet jest wszechstronnym nakryciem głowy i może być noszone przez cały rok. Jak nosić kaszkiet i wyglądać stylowo? Zimą postaw na wełnę, ale latem wybierz lżejsze modele z lnu i bawełny. Kaszkiet stanowi dobrą ochronę przed słońcem, jeśli wybierzesz typowo letni model. Wzór – klasyka czy odrobina szaleństwa? Kaszkiety dostępne są w wielu kolorach i wykończeniach, jaki wybrać? Tak naprawdę możesz pozwolić sobie także na odrobinę szaleństwa – szczególnie kaszkiety damskie dostępne są w żywych kolorach i wyrazistych wzorach, jednak męskie kaszkiety również mogą pozytywnie nas zaskoczyć. Kaszkiet musi pasować do stylizacji, nie powinien się z nią gryźć, ale nie znaczy to, że musi być nudny. Delikatnie nadaj kształt. Daszek kaszkietu należy delikatnie zaokrąglić po założeniu czapki. Dzięki temu kaszkiet będzie wyglądał lepiej i dopasuje się do kształtu twarzy.

Zestaw go z klasycznymi elementami ubioru. Kaszkiety, ze względu na swoją historię, kojarzą się przede wszystkim z klasyką. Doskonale wyglądają zestawione z koszulami, marynarkami czy długimi, wełnianymi płaszczami. Z pewnością męskie kaszkiety nadają mężczyznom wyjątkowego charakteru.