Malownicza rzeka Słupia

Obecnie żyjemy w dość mocno zabieganym świecie, kiedy czasami nie możemy znaleźć czasu na wytchnienie. Żeby uniknąć wyczerpania psychicznego oraz fizycznego, warto co jakiś czas oderwać się od codzienności o odpocząć na łonie natury. To właśnie kontakt z przyrodą wprowadza do naszego życia spokój oraz harmonię i przywraca odpowiednią równowagę. I czasami nie potrzeba nic wielkiego, wystarczy mały wypad za miasto w weekend. Szczególnie latem, kiedy pogoda sprzyja częstemu przebywaniu na świeżym powietrzu.

Weekendowy spływ kajakowy

spływ słupiąJako ludzie jesteśmy nieodłączną częścią przyrody, co widać chociażby po tym, jak mocno potrzebujemy kontaktu z naturą. To wśród zieleni odnajdujemy równowagę wewnętrzną, która na każdym kroku jest zakłócana w dzisiejszych czasach. Szczególnie latem warto maksymalnie wykorzystać możliwość przebywania na świeżym powietrzu. Bardzo dobrym pomysłem jest spędzenie co jakiś czas weekendu gdzieś na łonie natury, gdzie nie będziemy mieli zbyt dużego kontaktu z komputerami, telewizją i całym tym szumem wywoływanym przez współczesny świat. Jednym z ciekawszych rozwiązań na aktywne spędzanie czasu z rodziną lub przyjaciółmi jest wybranie się na spływ kajakowy. Ja całkiem niedawno miałam przyjemność organizować spływ słupią dla mnie, narzeczonego oraz naszych przyjaciół. Spływ podzieliliśmy na dwa dni. Spędziliśmy na Słupi kilka godzin, które okazały się jednymi z najpiękniejszych w moim życiu. Słupia wije się w malowniczym, nietkniętym ludzką ręką terenie, gdzie nie brakuje pięknie zalesionych okolic. Organizacja takiego spływu opierała się nie tylko na wynajęciu kajaków, ale też na zorganizowaniu noclegu w połowie drogi, znalezieniu firmy, która przewiezie bagaże, oraz na zorganizowaniu cateringu. Przy tak małej grupie ośmniu osób udało nam się wynegocjować naprawdę przystępne ceny za taki spływ kajakowy. Przez dwa dni mieliśmy więc okazję oderwać się od naszych codziennych wyzwań i rozkoszowaliśmy się zarówno wycieczką po rzecze w kajakach, jak i wieczornym biesiadowaniem na polu namiotowym.

Jednym z ciekawszych pomysłów na weekendowy wypad latem jest spływ kajakowy, na który można wybrać się zarówno w dwie osoby, jak i całą grupą. Ja postawiłam na tą drugą opcję, która okazała się strzałem w dziesiątkę. Przez dwa dni pływaliśmy kajakami po malowniczej rzecze Słupia, podziwiając malownicze widoki i oddychając świeżym powietrzem. Był to doskonały sposób na oderwanie myśli od codziennych wyzwań, które na co dzień dość mocno obciążają naszą psychikę.