Leczenie kanałowe laserem i mikroskopem

O zęby trzeba dbać, ponieważ nie odrastają. Liczy się każdy ząb – to oczywiste, ale w Krakowie codziennie usuwane są dziesiątki zębów. Można jednak niezawodnie uratować zęby, których nerwy są chore. Obecnie nowoczesne leczenie kanałowe u wyspecjalizowanych lekarzy dentystów to delikatne, bezbolesne leczenie pod mikroskopem. Wymaga to wieloletniego doświadczenia, zaawansowanych metod leczenia i sprzętu. Podczas specjalnych zabiegów można uratować ząb.

Dlaczego konieczne jest kanałowe leczenie korzeni?

leczenie kanałowe mikroskop krakówWewnątrz zęba znajduje się miazga zębowa, składająca się z naczyń krwionośnych i nerwów. W przypadku głębokiej próchnicy lub pęknięcia kawałka zęba, bakterie mogą przeniknąć do miazgi zęba. Może wystąpić bardzo bolesne zapalenie, które niszczy tkankę. Jeśli bakterie posuwają się dalej, na końcu korzenia rozwija się ropne zapalenie, które może nawet zakazić szczękę. Ponadto może wystąpić ogólne osłabienie układu odpornościowego i zapalenie w innych częściach ciała. Zęby z próchnicą do nerwu zębowego można niezawodnie uratować dzięki nowoczesnym zabiegom kanałowym. Wpisując w wyszukiwarkę leczenie kanałowe mikroskop Kraków zobaczymy, jak wiele lekarzy oferuje taki zabieg. Dlatego też nie musimy się martwić, tylko zacisnąć zęby i pójść do specjalisty. Zęby z próchnicą do nerwu zębowego można niezawodnie uratować dzięki nowoczesnym zabiegom kanałowym, czyli endodoncji. Podczas zabiegu chora miazga jest usuwana z wnętrza zęba. Powstałe wnęki są czyszczone, rozszerzane, dezynfekowane, a następnie wypełniane specjalnym materiałem odpornym na bakterie. W przeciwieństwie do starej technologii leczenia, zastosowanie najnowocześniejszych technologii, takich jak precyzyjny pomiar długości elektrometrycznej i silnie powiększający mikroskop dentystyczny, wypełnienie kanału korzeniowego zwykle jest bezbolesne co przekłada się na wysokiej jakości leczenie. Za pomocą tej metody można leczyć nawet zakrzywione i trudne kanały korzeniowe. W wielu przypadkach nie było to możliwe w przypadku tradycyjnych instrumentów i wcześniej stosowanych technik manualnych.

Nowoczesne leczenie jest znacznie łagodniejsze i przyjemniejsze. Wnętrze zębów jest czyszczone dokładniej. Leczenie kanałowe może potrwać godzinę lub dłużej. W takim nowoczesnym gabinecie można czuć się, jak w salonie kosmetycznym. Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że istnieją dziś techniki, dzięki którym jest ogromna szansa na uratowanie cennego zęba. Sa one bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Można więc korzystać.