Kupno chodniczka na schody

Mieszkam w dużym piętrowym domu. Na pierwsze piętro prowadzą długie, kręte schody. Są one wykonane z betonu, dlatego są dosyć zimne. Nieprzyjemnie się po nich chodzi, szczególnie że mamy w domu zwyczaj chodzenia na boso i nikt z domowników nie zakłada kapci. W końcu doszłam do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie położenie na te schody jakiegoś miękkiego chodniczka. Zbliżała się zima, dlatego chodzenie po „pustych” betonowych schodach miało stać się jeszcze bardziej nieprzyjemne. Zależało mi więc na tym, żeby jak najszybciej znaleźć odpowiedni dywanik na schody.

Potrzebowałam miękkiego, grubego chodniczka na schody

chodniczki na schodyPo kupno odpowiedniego produktu udałam się do sklepu z dywanami i chodnikami. Taki sklep znajdował się niedaleko mojego miejsca zamieszkania, dlatego nie musiałam go długo szukać. Dodatkowo wiedziałam, że znajdę tam duży wybór, różnokolorowych chodników, dlatego byłam pewna że dobiorę dla siebie taki, który będzie pasował do wystroju wnętrza mojego mieszkania. I faktycznie, okazało się że nie nastręczało mi to żadnych trudności. Bez problemu dobrałam dla siebie chodniczki na schody, które nie tylko spodobały mi się wizualnie, ale były także wysokojakościowe. Najważniejsze było dla mnie to, że posiadały one antypoślizgowe podbicie. Dzięki temu miałam stuprocentową pewność, że chodniczek nie będzie ślizgał się na schodach i nikt „nie wywinie orła” schodząc po nich. Można je było bez problemu dopasować do wysokości i szerokości poszczególnych schodków, co było dla mnie o tyle ważne, że pierwszy i ostatni stopień, były trochę węższe niż pozostałe. Wybrałam dla siebie chodniczek wykonany z miękkiego materiału, który posiadał krótki włosie. Dzięki temu można go było szybko i sprawnie odkurzyć, a brud i kurz nie wbijały się w niego. Na brzegach był on solidnie obszyty grubą nicią. Sprzedawca zapewniał mnie, że dzięki temu dywanik się nie strzępi i nawet po wielu latach użytkowania wygląda jak nowy. Zdecydowałam się więc go zakupić.

Muszę przyznać, że świetnym rozwiązaniem była możliwość zakupienia tego chodnika na metry. Dzięki temu kupiłam chodnik o dokładnie takiej długości jakiej potrzebowałam. To byłoby pewnie nie możliwe, gdybym chciała kupić już gotowy, docięty na konkretny wymiar dywan. Montaż takiego chodniczka był bardzo szybki i sprawny, ponieważ nie wymagał użycia żadnych specjalistycznych narzędzi i razem z mężem poradziliśmy sobie z jego założeniem w ciągu jednej godziny. Byłam bardzo zadowolona z jakości materiału z jakiego był on zrobiony i wyglądu wizualnego na schodach.