Kuchnia w stylu retro

Kuchnia to pomieszczenie, w którym spędzamy sporo czasu. Jest nieodłącznym elementem naszego mieszkania, w którym panuje zwykle określony styl. Ostatnio bardzo popularny stał się trend retro – producenci wychodzą swoim klientom naprzeciw, a na rynku pojawia się armatura odpowiadająca tej stylistyce. Znajdziemy więc szereg mebli, ale także wylewek czy baterii zlewozmywakowych. Wykonane z najlepszych materiałów, z dbałością o szczegóły, podkreślają wyjątkowy charakter naszej kuchni. 

Stylowe baterie do zlewozmywaków 

bateria zlewozmywakowa retroDecydując się na urządzenie mieszkania w stylu retro, należy pamiętać również o szczegółach. To one nadają wnętrzu wyjątkowy charakter. Do akcesoriów tego typu należą między innymi baterie zlewozmywakowe. Na półkach sklepowych coraz częściej znajdujemy ciekawe rozwiązania aranżacyjne – bateria zlewozmywakowa retro również do nich należy. Dopełnia ona całość wykończenia, a jest przy tym bardzo trwała i wygodna w użyciu. Producenci baterii zlewozmywakowych oferują nam baterie 1-otworowe lub 3-otworowe – wybór odpowiedniej zależy od wielkości zlewozmywaka, a także miejsca, jakie posiadamy. Większość baterii retro jest stojąca, mogą one posiadać dodatkowe udogodnienia, jak wyciąganą wylewkę czy uchwyt do sterowania wodą. Stylowe baterie retro są łatwe w montażu – każdy z nas może ją zainstalować samodzielnie. Armatura tego typu wykonana jest zwykle z między i mosiądzu, z dodatkiem ceramiki lub porcelany. Te wyjątkowo trwałe materiały nie ulegają zniszczeniu pod wpływem wody. Na wypadek uszkodzenia, większość producentów zapewnia długoletnią gwarancję, a także serwis. Awaria w naszej łazience zostanie więc usunięta najszybciej, jak to możliwe, a gwarancja pokrywa najczęściej części zamienne. Po okresie gwarancji możemy dokupić uszkodzone elementy baterii w każdym sklepie budowlanym – nie trzeba zatem inwestować w zupełnie nową baterię. Największą popularnością cieszą się baterie w kolorze tzw. brudnego złota lub antycznego mosiądzu. Znajdziemy również baterie chromowane – mogą być one błyszczące lub matowe. Nadają one niebywałego charakteru każdej kuchni w stylu retro. 

Idealnie dobrane dodatki i wykończenie z dbałością o każdy szczegół, gwarantują, że nasza kuchnia będzie prawdziwą kuchnią retro. Warto więc zakupić baterie zlewozmywakowe czy wylewki, które nawiązują do takiej stylistyki, by podkreślić charakter pomieszczenia. Ceną zbliżone są one do standardowych elementów armatury, a dostać je możemy w niemal każdym sklepie budowlanym, również tym internetowym.