Kreatywna fotografia ślubna

Kreatywne sesje fotograficzne czy reportaże to dziś jeden z najistotniejszych punktów w trakcie przygotowywania harmonogramu w plannerze ślubnym. Każdą właściwą sesję z tego szczególnego dnia warto poprzedzić zdjęciami narzeczeńskimi, aby przyszła para młoda mogła oswoić się z obiektywem, dzięki czemu właściwe zdjęcia będą przebiegały sprawniej, a pozowanie będzie bardziej naturalne.

Jak ustawić światło w trakcie sesji plenerowej?

sesja ślubna w plenerze w RzeszowiePrzygotowując się do sesji plenerowej warto pomyśleć o tym, aby wyposażyć się w dodatkowe modyfikatory światła, które pozwolą nam na osiągnięcie pożądanym efektów dzięki skierowaniu oświwetlenia punktowo, kontrastowo lub doświetlenia kadru. Jeżeli interesuje nas sesja ślubna w plenerze w Rzeszowie to średnie ceny usług fotograficznych zaczynają się od około 2500,00zł w górę w zależności od koncepcji zdjęć, planowanej ilości odbitek itp. Aby móc swobodnie przemieszczać się w trakcie sesji rekwizyty oraz sprzęt fotograficzny nie powinny zajmować nam dużo miejsca, dlatego najlepiej zdecydować się na kilka praktycznych akcesoriów. Pakując torbę na sesję wybierzmy odpowiednie obiektywy. Fotografując portrety świetnie sprawdzą się obiektywy stałoogniskowe o długości 50 lub 85mm, charakteryzujące się dużymi możliwościami jeżeli chodzi o modyfikację ustawień przysłony osiągając przy tym wartości F wynoszące nawet 1.2, dzięki czemu uzyskujemy efekt delikatnej głębi ostrości oraz naturalne proporcje osób fotografowanych. Tak niska przysłona gwarantuje nam również świetną jakość i doświetlenie kadru nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Chcąc ustawić kąt padania światła kierunkowo możemy zastosować blendę lub parasolkę, które pięknie odbijają promienie światła zastanego, dzięki czemu kolory naszych fotografii będą żywe, a odpowiednie ustawienie balansu ISO (w trakcie zdjęć plenerowych wartość ta nie powinna przekraczać 800 w zależności od natężenia światła). Jeżeli natomiast planujemy wykonanie zdjęć plenerowych np. w ruinach zamku czy na tle zachodzącego słońca warto zabrać ze sobą lampę reporterską i mobilnego softboxa, którego możemy nałożyć na lampę błyskową celem zmiękczenia oraz rozproszenia światła, co pozwoli nam uzyskać wysoki kontrast na naszych zdjęciach.

Korzystając z usług doświadczonego fotografa poza zdjęciami w plenerze możemy także zlecić wykonanie reportażu z przygotowań w domu, ceremonii oraz sali weselnej. Uzyskanie klimatycznych efektów w trakcie opracowania zdjęć w programie graficznym osiągniemy za pomocą presetów, które możemy pobrać z darmowych stron internetowych lub dokupić pełny pakiet wraz z oprogramowaniem.