Korzyści wynikające z zabiegu hipnozy

 

Metoda terapeutyczna, jaka jest hipnoza od lat wzbudzała i dotychczas wzbudza wiele kontrowersji oraz wątpliwości w jej skuteczność, jednakże w wyniku wielu powodzeń leczniczych, coraz więcej osób się na nią decyduje i jest ona pomocna podczas leczenia wielu dolegliwości. Hipnoza jest więc dla ludzi cierpiących na dolegliwości fizyczne oraz psychiczne. Istnieje wiele w tym zależności, bo umysł wpływa na procesy fizyczne w organizmie.

Kiedy warto skorzystać z hipnozy?

hipnoza w WarszawieZ hipnozy warto skorzystać wtedy, gdy mamy do czynienia z tradycyjną oraz długotrwałą terapią nieprzynoszącą skutków lub tez dająca bardzo małe skutki. W związku z tym hipnoza w Warszawie może być metoda wspomagającą w wielu dolegliwościach. Przede wszystkim jest ona stosowana podczas leczenia dolegliwości bólowych różnego pochodzenia. Z reguły tyczy się to bólu przewlekłego, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Podczas zabiegu nieinwazyjnej hipnozy ból ten kontrolowany jest w sposób skuteczny. W ten sam sposób można leczyć również inne przewlekłe choroby w tym astmę, która polega na ściśnięciu oskrzeli i ograniczeniu dopływu powietrza do płuc. Astma często wynika z problemów nerwicowych, a nerwicę również można leczyć za pomocą hipnozy wprawiając pacjenta w stan średniego transu. Hipnoza będzie również pomocna przed zabiegami operacyjnymi. Nie zastąpi ona znieczulenia, jednakże wspomoże ona proces relaksacji, a to unormuje procesy metaboliczne i zmniejszy powikłania pooperacyjne. Warto dodać, że niejednokrotnie się słyszało o hipnozie stosowane w stomatologii. To dla tych pacjentów, którzy bardzo boją się zabiegów u dentysty. Oczywiście taka hipnoza jest skuteczna, ponieważ pacjent staje się być bardziej spokojny i nie odczuwa bólu. Również hipnoza nierzadko jest stosowana podczas leczenia onkologicznego. Wspomaga między innymi chemioterapię, która obciąża organizm. Hipnoza redukuje czynniki uboczne z kolei. Najważniejszym jednak celem zabiegów hipnotycznych jest ich zastosowanie w psychiatrii. Dzięki nim leczy się bardzo poważne zaburzenia psychiczne, jak lęki, depresje, natręctwa i zaburzenia zachowania.

Często też hipnoza jest wykorzystywana podczas mniej poważnych dolegliwości związanych z leczeniem psychologicznym. Ma swoje uznanie w psychoterapii po wypadkach lub po utracie bliskiej osoby. Hipnozę wykorzystuje się ponadto w terapii dla par, jako proces uwypuklający potrzeby wewnętrzne. Dzięki temu psycholog może skuteczniej zadziałać stosując odpowiednie metody terapeutyczne. Hipnoza jest więc metodą wspomagającą wiele dziedzin medycznych.