Kominki kaflowe w naszych domach

Jestem szczęśliwą posiadaczką dwóch nieruchomości — małego domku na uboczach Warszawy oraz pięknego, dużego hotelu nad morzem, który odziedziczyłam po swojej babci ze strony mamy. W jednym i drugim miejscu niedawno przeprowadzałam wraz z mężem generalny remont, podczas którego zastosowaliśmy inne niż do tej pory rozwiązania grzewcze. Zdecydowaliśmy się na zamontowanie nowych kominków kaflowych! Dziś chciałabym Wam nieco więcej opowiedzieć o naszym projekcie. Skupię się na rozwiązaniach użytych w naszym domu w stolicy.

Mój wymarzony kominek kaflowy 

niezapomniane kominki kaflowe w WarszawieOd zawsze marzyłam o tym, aby mieć w swoim domu kominek, gdyż kojarzy mi się on z ciepłem domowego ogniska oraz niezapomnianą, rodzinną atmosferą. Muszę się pochwalić, że Bartosz z okazji dwudziestej rocznicy naszego ślubu, wyremontował nasz salon i spełnił moje najskrytsze pragnienia! Nie spodziewałam się, że uda mu się zakupić mój wymarzony prezent. Dlaczego? Wydawało mi się, że nie jest to takie proste. Byłam zdziwiona, gdy dowiedziałam się, że jeśli chodzi o niezapomniane kominki kaflowe w Warszawie znajdziemy wiele firm, które zajmują się ich tworzeniem oraz instalacją. Mnie marzył się właśnie taki klasyczny sprzęt, który pamiętałam z lat swojego dzieciństwa. Widywałam kominki w kuchniach wielu znanych mi domów. Najlepiej zaś pamiętałam ten, który niegdyś stał w centralnej izbie mojej prababci. Był wysoki aż po sufit i składał się z setek malutkich, ozdobnych zielonych kafli. Mój nowy nabytek nie jest jednak w ogóle podobny do takich urządzeń, które kojarzę z młodości. Nawet nie wiedziałam, że dziś tego typu sprzęty mają o wiele szersze zastosowanie. Nie tylko dają przyjemne ciepło, które rozchodzi się po pomieszczeniu i sprawia, że przenosimy się w świat marzeń, ale także (dzięki zastosowaniu specjalnego płaszcza wodnego lub wymiennika ciepła) ogrzewają wadę. Wielu moich znajomych dziwiło się zawsze, że marzy mi się właśnie taki staromodny gadżet, podczas gdy na rynku można znaleźć wiele nowoczesnych urządzeń tego typu. Ja jednak cenię sobie urok właśnie takiego tradycyjnego rozwiązania i nie zamieniłabym go na żadne inne.

Mój mąż sprawił mi najwspanialszy prezent, kupując i instalując w naszym salonie piękny, kaflowy kominek. W Warszawie tego typu rozwiązanie nie jest często stosowanie, pomimo że firm świadczących podobne usługi w stolicy jest bardzo dużo. Moi znajomi początkowo nie byli przekonani, czy postępujemy słusznie, zaopatrując się w podobny sprzęt, jednak kiedy tylko nas odwiedzili, od razu zmienili zdanie i z podziwem spoglądali na nasz nowy nabytek.