Komfortowe domki mobilne

Zdecydowana większość budynków jest wykonana z cegieł lub betonu. To najpopularniejszy sposób budowania, gdyż uznawany jest za trwały. Jednak mają one też swoje wady, a mianowicie jest to na pewno cena, która nierzadko przerasta możliwości młodych ludzi i czas budowy, liczony w miesiącach, a czasem nawet latach. Jednak jest na to prostszy, tańszy i szybszy sposób.

Jak się buduje mobilny domek całoroczny?

najlepsze mobilne domki całoroczneDomy z cegły może wybudować firma budowlana lub możemy to zrobić samodzielnie, jeżeli dysponujemy odpowiednią wiedzą, umiejętnościami i mamy wsparcie w postaci ludzi. W przypadku domków mobilnych, budową od podstaw do dokręcenia kurków w kranie, zajmuje się profesjonalna firma. Najlepsze mobilne domki całoroczne są konstruowane w ciągu kilku tygodni. Do ich produkcji używane są takie same materiały jak w domach jednorodzinnych, zatem są tak samo bezpieczne i komfortowe. Są wyposażone w drewniane lub plastikowe drzwi i okna oraz pomiędzy ścianami mają skuteczne ocieplenie w formie wełny mineralnej, styropianu lub specjalnej pianki. Dzięki takim elementom, dom jest maksymalnie ocieplony i szczelny, przez co staje się bardzo energooszczędny. Jeżeli chodzi o metraż, to domki mobilne z uwagi na rodzaj konstrukcji są znacznie mniejsze od klasycznych murowanych domów, jednakże są urządzane ergonomicznie, co pozwala maksymalnie wykorzystać każdy centymetr powierzchni. Domki całoroczne mogą mieć powierzchnię od dwudziestu czterech do nawet pięćdziesięciu sześciu metrów kwadratowych. Na takim metrażu z powodzeniem zmieści się salon z aneksem kuchennym, oddzielna sypiania i łazienka. Producent jest w stanie niemalże dowolnie zmodyfikować ułożenie pomieszczeń, aby lepiej pasowały do wymagań klienta. Choć możliwości są ograniczone przez dość małą powierzchnię, to mimo wszystko można w domu sporo zrobić. Jeżeli chodzi o umeblowanie domku, to jest ono wykonane  ogromną dbałością o każdy szczegół oraz z zachowaniem maksymalnego wykorzystania powierzchni. Przez takie podejście, wewnątrz pozostaje sporo wolnego miejsca.

Taki domek całoroczny będzie idealny dla osób, które nie lubią dużych przestrzeni, są samotne lub dużo podróżują. Jednak także sprawdzi się przy czteroosobowej rodzinie, gdyż może  mieć powierzchnię nawet ponad pięćdziesiąt metrów kwadratowych. W Polsce mobilne domki wciąż są mało znane, ale sukcesywnie podbijają serca potencjalnych klientów. Dla młodych ludzi, to doskonałe rozwiązanie na własne cztery kąty w atrakcyjnej cenie, bo domek kosztuje około pięćdziesięciu tysięcy złotych.