Kolorowa poduszka na europalety

Od co najmniej dziesięciu lat panuje moda na minimalizm i prostotę. Białe ściany w domu już nie są elementem niepożądanym, który kojarzy się nam z pobytem w szpitalu. Wręcz przeciwnie, jasne odcienie zyskują rzesze fanów. Przebywanie w minimalistycznie urządzonych wnętrzach pozwala lepiej się skoncentrować i oczyścić umysł. Obok prostoty, równie często stawia się na dość niekonwencjonalne rozwiązania. Jednym z nich są europalety i wykorzystanie ich w celu stworzenia mebli. Więcej na ten temat poniżej.

Zalety poduszek na europalety

poduszka na europaletyModa na palety w domu pojawiła się już jakiś czas temu. Najpopularniejszym rozwiązaniem są zdecydowanie łóżka z europalet, a dokładniej rusztowania pod materac. Z palet można przygotować zarówno ramę, jak i całe rusztowanie, na którym będzie leżał materac. Wysokość łóżka zależy od naszych upodobań, jednak tego typu łóżka nie są zwykle zbyt wysokie. Europalety na łóżka zwykle są malowane na kolor biały, by idealnie pasowały do minimalistycznie urządzonego mieszkania, a w tym przypadku, do sypialni. Tak prosto urządzone pomieszczenie można w szybki sposób podrasować za pomocą efektownych dodatków. Mogą to być między innymi kolorowe poduszki (kolorystycznie dopasowane, na przykład do obecnie trwającej pory roku), plakatami czy obrazami na ściany. Niewątpliwą zaletą białych wnętrz jest fakt, że z białym kolorem komponuje się wszystko, dlatego też dzięki zmianie dodatków, momentalnie zmienimy wystrój danego pomieszczenia, bez konieczności przemalowywania ścian i kupowania nowych mebli. Obecnie, obok łóżek, równie często tworzy się z europalet wypoczynki na taras, balkon czy ogród. Takie rozwiązania w niektórych miejscach można spotkać również w środku domu. Przygotowaniem rusztowania pod taką kanapę możemy zająć się sami, w sklepie natomiast znajdziemy dodatek, jaką jest oczywiście poduszka na europalety. Są one wymiarami idealnie dopasowane do rozmiarów palet, dzięki czemu mamy pewność, że zakupione przez nas produkty będą pasować idealnie.

Prawdopodobnie jeszcze piętnaście lat temu nie pomyślelibyśmy o wykorzystaniu palet, które można najczęściej spotkać na halach przemysłowych i w magazynach, w tworzeniu niekonwencjonalnych mebli do domu. Dziś jednak tego typu rozwiązanie ma olbrzymią grupę wyznawców, co więcej, wiele osób płaci innym za przygotowywane przez nich meble. Poza tym, oprócz tego, że wykonują sami rusztowania pod kanapę czy łóżko, to jeszcze wykonują sami takie elementy, jak poduszka na europalety. Trzeba powiedzieć, że to dość zaskakujące.