Kocioł od firmy Buderus

 

Lubię jak jest przyjemne ciepło, zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Zdecydowanie bardziej wolę lato niż zimę, a moim zdaniem im bardziej słoneczna pogoda tym lepiej. Nie trzeba zakładać tych grubych kurtek, czapek i szalików. Nie ma też śniegu, ani lodu, więc się człowiek nie poślizgnie w drodze do pracy. Jednak co zrobić, klimat jest jaki jest, więc o ciepło trzeba zadbać samodzielnie. W moim domu oczywiście musiała zawsze panować idealna temperatura.

Kotły zasilane gazem

kocioł buderusU innych to często żałowałam, że nie przyniosłam własnego koca, tak było zimno. Później zaczynałam kichać i stale chodziłam podziębiona. Przy budowie mojego domu dużą uwagę przywiązywałam właśnie to systemu grzewczego. Żadne tam kotły na paliwo stałe mnie nie interesowały. Nie zamierzałam szuflować węgla, ani wrzucać koksu do pieca, a potem budzić się w zimnym domu. Jakieś tam nowomodne pompy ciepła czy ogrzewanie podczerwienią to też nie dla mnie. Ceny prądu się zmieniają, raczej rosną niż spadają. A ja nie zamierzam przepłacać. Dlatego uznałam, że kocioł Buderus to jest to. Kocioł zasilany był gazem. Początkowo mógł to być gaz z butli zlokalizowanej na mojej działce. Wielka, biała butla stała przy ogrodzeniu a jedno jej napełnienie starczało mi na bardzo długo. Później, jak w mojej miejscowości będzie już podłączony miejski gaz to zmieni się dojście do pieca, a butla zostanie zwrócona firmie. Kotły Buderus mi się podobały, ponieważ miały korzystny stosunek ceny do jakości. Poza kotłami gazowymi, były także inne, takie jak kotły olejowe, ale jednak stwierdziłam, że ogrzewanie gazem będzie najkorzystniejsze pod względem ceny. Fakt, iż jest plan kładzenia rurociągu gazowego w okolicy także działał na korzyść kotła Buderus. Jakbym miała jakiś inny to bym musiała go zmieniać, albo bym nie skorzystała z miejskiego grzania, które zazwyczaj jest jednak tańsze, niż samodzielne grzanie domu. Pracownicy sklepu z kołami zajęli się także jego instalacją. Zrobili wszystko od ustawienia pieca do zrobienia przyłącza gazowego do butli na działce. To wspaniała opcja.

Jestem zachwycona działaniem kotłów firmy Buderus. W domu zawsze mam przynajmniej dwadzieścia stopniu Celsjusza, jak nie więcej. Ogrzewanie łatwo się nastawia, a rano budzę się i w pomieszczeniu jest ciepło. Dodatkowo jak gdzieś wyjeżdżam to ustawiam taką temperaturę, by kocioł nie chodził zbyt długo, ale jednak żeby po powrocie nie było straszliwie zimno, bo dom długo się nagrzewa. Zanim zrobiłoby się ciepło to minęłaby przynajmniej godzina, a tak to mniej.