Kluczowa solidność pompowni przeciwpożarowej

Zbliżał się okres w roku, w którym trzeba było w fabryce zająć się szeregiem przeglądów, wymaganych pod względem prawnym, jak i etycznym. Wszystko w dokumentach musiało się zgadzać i wszystko, co funkcjonuje w fabryce musi być sprawne. Poza tym nie można było dopuścić do ryzyka awarii, bo mogłoby to skutkować nie tylko karami, ale też przede wszystkim potencjalnymi wypadkami, na które nie można sobie pozwolić. Na spotkaniu z szefostwem ustalaliśmy, kto ma zająć się rewizją i przygotowaniem kontroli pomieszczeń czy sprzętów.

Pompownie przeciwpożarowe solidnej roboty

solidna pompownia przeciwpożarowaJa z koleżanką pracy mieliśmy zająć się kilkoma punktami w fabryce, w których znajdowało się kilka różnych sprzętów i instalacji, wymagających sprawdzenia. Zawsze te kwestie różnych instalacji są kluczowe dla każdej działalności i każdej firmy – to one pozwalają pracownikom pracować w bezpiecznych i dobrze funkcjonujących warunkach. W jednym z pomieszczeń, za które mieliśmy się zabrać, stała solidna pompownia przeciwpożarowa, czyli innymi słowy jedno z najważniejszych punktów w fabryce, ze względu na niesamowicie ważny aspekt ochrony przeciwpożarowej i zasilania systemów przeciwpożarowych. Zdarzało się już, że jej skuteczne działanie gasiło pożary, dzięki czemu nigdy nie mieliśmy poważnych strat ani wypadków. Zgodnie z wymogami bezpieczeństwa i higieny w pracy, skontaktowaliśmy się z firmą, wykonującą na zlecenie przegląd takich pompowni. Korzystaliśmy z ich usług już w przeszłości i ich kontrole były zawsze profesjonalnie i bardzo szczegółowo przeprowadzane, co było jedną z ważniejszych przyczyn utrzymywania naszej fabryki w dobrym i bezpiecznym stanie. Ustaliliśmy wspólnie wygodną datę wykonania szczegółowego przeglądu, jednocześnie tak, by zmieścić się we wszystkich terminach, które musieliśmy dotrzymać. O wszystkim poinformowaliśmy kierownictwo, by każda osoba zarządzająca wiedziała, jakie kontrole i przeglądy będą w określonym czasie wykonywane dla dobra całej naszej działalności, pracodawców i samych pracowników.

Ekipa odpowiedzialna za przegląd stawiła się w umówionym dniu o umówionej godzinie i od razu zabrała się za wykonanie wszystkich niezbędnych prac kontrolnych. Dopuściliśmy ich do każdego miejsca, które musieli sprawdzić, by mieć pewność, że pompownia przeciwpożarowa zafunkcjonuje tak jak powinna, gdy przydarzy się taka potrzeba chwili. A szczęście wszystko działało zgodnie ze swoim przeznaczeniem i mogliśmy odhaczyć kolejny przegląd, potwierdzający funkcjonalność naszych systemów.