Kiedy wybrać bramę wjazdową?

Podczas budowy ogrodzenia już powinniśmy zastanowić się nad wyborem odpowiedniej bramy wjazdowej. Kiedy planujemy wykonać wjazd na posesję, to już powinniśmy zastanowić się nad tym, która brama będzie dla nas idealnym rozwiązaniem. Oczywiście zawsze, gdy decydujemy się na wybór odpowiedniej bramy wjazdowej, to powinna ona zapewniać nam komfortowe wjazd na posesję i wyjazd z posesji, ale również powinna być bezpieczna w użytkowaniu dla domowników.

Bezpieczne bramy wjazdowe do domu lub biura

bramy przesuwne śląskPrzepisy jasno mówią, że brama wjazdowa powinna być co najmniej na 2,4 m. Jednak jest to zastosowanie dla typowych samochodów osobowych, ale kiedy na nasz teren będą wjeżdżać samochody dostawcze lub nawet ciężarowe podczas wykonywania różnych prac budowlanych albo remontowych to zdecydowanie najlepiej nie jest już na początku wybrać bramę co najmniej trzymetrową. Kiedy nasze dom zlokalizowany jest przy ruchliwej ulicy, to musimy tak zamontować bramę, aby nie powodowała ona żadnego zagrożenia dla ruchu drogowego oraz nie przeszkadzała pieszym. Bezpieczny i wygodny wjazd do domu zapewnią nam tylko i wyłącznie odpowiednio dobrane bramy przesuwne Śląsk to region, gdzie możemy wybrać bramy przesuwane ręcznie lub z odpowiednim napędem. Automatyczny napęd jest dzisiaj najczęściej wybierane, ponieważ bramy wjazdowe wtedy otwierają się automatycznie za pomocą kluczyka i nikt oprócz właściciela nie jest w stanie otworzyć takiej bramy. Jest to więc również idealne zastosowanie, kiedy chcemy zakupić bramę antywłamaniową, aby uniknąć złodziei oraz włamywaczy. Na cenę bramy przesuwnej będą wpływać przede wszystkim jej główne czynniki takie jak rozmiar oraz ciężar skrzydeł. Dodatkowo sam automatyczny napęd będzie również kosztował nas kilkaset złotych. Kiedy już zdecydujemy się na wybór odpowiedniej bramy, a także automatycznego napędu to powinniśmy na koniec przemyśleć kwestię, skąd brama będzie pobierać zasilanie. Bardzo często w dzisiejszych czasach klienci decydują się na bramy przesuwne, ponieważ są niezastąpione przy bardzo małych działkach z niewielkim podjazdem.

Przy bramach przesuwnych szerokość bramy może być o różnych rozmiarach, natomiast musimy tutaj dokładnie przemyśleć ile mamy wolnego miejsca, ponieważ miejsce jest głównym ograniczeniem dla montażu bardzo długich bram przesuwnych. Zawsze przy montażu bramy powinniśmy również dokładnie przemyśleć, że będziemy także potrzebować furtki, przez którą będziemy przechodzić. Bramy przesuwne możemy zakupić jako szynowe oraz samonośne.