Jakie urządzenia warto mieć w nowym salonie kosmetycznym?

Wyposażenie gabinetów kosmetycznych wymaga ogromnej wiedzy oraz doświadczenia. Jeśli nie mamy doświadczenia w projektowaniu gabinetów zawsze możemy ją nabyć. Zanim jednak przystąpimy do zbierania specjalistycznej wiedzy możemy nieco poczytać. 

Ten artykuł pozwala na skorzystanie z kilku wskazówek dot. projektowania wnętrz na salon urody. W poniższym artykule skupimy się na wyposażeniu, który należy uwzględnić w procesie projektowania wnętrza. 

Jakie aparaty medyczne powinien posiadać salon kosmetyczny? 

Analiza stanu cery 

Aparatów do zakładów kosmetycznych jest wiele. Jednym z nich jest profesjonalny analizator skóry klienta. To urządzenie powinno być wstępem do wykonania wszelkiego typu zabiegów. Urządzeń tego typu jest wiele. Na polskim rynku znajdzie się profesjonalny analizator skóry do salonów stacjonarnych. W ofercie znajdzie się profesjonalny analizator skóry dla kosmetyczek mobilnych. Wybór urządzenia zależy od Twoich potrzeb oraz możliwości budżetowych. 

Maszyny o wielofunkcyjnym działaniu

Ważnym urządzeniem jest kombajn kosmetyczny. To niezwykle funkcjonalne urządzenie do każdego typu salonu urody. Na jednym urządzeniu jest możliwe wykonanie od 4 do 20 zabiegów kosmetycznych. Ilość zabiegów jest uzależniona od możliwości oraz ceny danego urządzenia. Maszyna pozwala na wykonywanie peelingów mechanicznych z wykorzystaniem głowic diamentowych. Kombajn wykona spektrum zabiegów z wykorzystywaniem fal ultradźwiękowych. Urządzenie może wykonywać zabiegi odchudzające, oczyszczające oraz wstępne. 

Jak działa profesjonalny analizator skóry w gabinetach kosmetycznych?

profesjonalny analizator skóryZasada działania urządzenia jest niezwykle prosta. Sama obsługa urządzenia nie wymaga dużego doświadczenia. Zwykle profesjonalny analizator skóry jest urządzeniem stacjonarnym. Na rynku można znaleźć urządzenia mobilne. Jednak ich użytkowanie jest podobne. Działanie będzie wyjaśnione na przykładach urządzeń nowoczesnej generacji. 

Klient w profesjonalny analizator skóry umieszcza twarz. Po drugiej stronie zamieszczona jest specjalna kamerka. Obraz z kamerki trafia do komputera. Na ekranie monitora widzimy obraz z wyszczególnieniem mankamentów cery. Dodatkowo profesjonalny analizator skóry może prowadzić wydruk wszelkich zmian wymagających poprawy. Jest to drobna recepta dla klienta. 

Takie rozwiązanie ma na celu: 

  • zapoznanie klienta z aktualnym stanem cery, 
  • umożliwienie doboru codziennej pielęgnacji przez pacjenta, 
  • skupienie się na niwelowaniu niedoskonałości twarzy, 
  • przypomnienie o wadach cery.