Jakie są terminalowe rozwiązania dla szkół?

Szkoły i uczelnie to specjalni użytkownicy – z jednej strony wykazują duże zapotrzebowanie na wysokiej jakości sprzęt IT, a z drugiej mają bardzo ograniczony budżet. Odpowiedzią na ciągłe bolączki finansowe może być technologia terminalowa. Ogromną zaletą pracowni terminalowych jest ich atrakcyjna cena w porównaniu z klasycznymi pracowniami komputerowymi. Mimo niepozornych rozmiarów i niskiej ceny, terminale są wydajnymi urządzeniami.

Zalety rozwiązań terminalowych

terminalowe rozwiązania dla szkółW miejscu takim jak szkoła, gdzie liczy się efektywność i niska cena terminalowe rozwiązania dla szkół są strzałem w dziesiątkę. Są o wiele efektywniejsze w porównaniu do tradycyjnych pracowni komputerowych głównie z uwagi na wiek takich miejsc i trudności w konserwacji. Szkolne pracownie mają problem w zakresie obsługi, a większość z nich nie pracuje pod kontrolą domeny, co stanowi dodatkowe utrudnienie. Stąd popularność innowacyjnych rozwiązań, takich jak pracownie terminalowe, w których żaden z uczniów nie posiada swojego komputera tylko stanowisko z monitorem, myszką i klawiaturą. Zarządzanie odbywa się za pośrednictwem jednostki centralnej, tj. terminal komputerowy – małe urządzenie, które działa na zasobach serwera. Terminal pozwala zdalną pomoc uczniom. Zaletą jest znaczne ułatwienie prowadzenie pracowni komputerowej w szkole. To również oszczędność czasu dla nauczyciela, który nie musi tracić czasu na konfigurowanie każdego stanowiska. Odbywa się to jeden raz, szybko i wygodnie. W efekcie każdy z uczestników zajęć szkolnych może korzystać z nowo zainstalowanego programu na serwerze. Nowoczesna pracownia komputerowa pozwala zmniejszyć koszty nawet o ⅓ w porównaniu do tradycyjnej pracowni z komputerami stacjonarnymi lub laptopami. Ułatwia administrację pracownią i sprawniejsze zarządzanie aplikacjami. Pozwala na efektywne zarządzanie użytkownikami i nieprzerwaną możliwość podglądania wszystkich stanowisk. Umożliwia udostępnianie lub blokowanie udostępniania rozmaitych plików. Zapewnia bezpieczeństwo danych, wynikające z faktu, że wszystkie profile znajdują się w jednym miejscu.

Innowacyjne rozwiązanie, jakim jest terminalowa pracownia pozwala na ograniczenie hałasu w sali. Nie ma już głośnych wiatraków, jakie znamy z tradycyjnych szkolnych sal. Ponadto, można ją wykorzystać jako pracownię językową. Bezgłośne działanie terminala sprzyja skupieniu się podczas nauki. Mały rozmiar urządzenia pozwala na zaoszczędzenie miejsca w klasie. Ma też mniejszy wpływ na środowisko naturalne – zmniejszenie ilości e – odpadów.