Jakie mam odczucia na temat odzyskiwania danych?

Zanim zdecydujemy się na jakiekolwiek usługi dobrze byłoby zapoznać się najpierw z opiniami na ich temat. W ten sposób można określić czy naprawdę warto zapłacić za nie. W tym tekście chciałbym opowiedzieć jak wyglądała w moim przypadku sprawa z odzyskiwaniem danych które zostały utracone, a które nie można ukryć ze były niezwykle wartościowe zarówno dla mnie jak i dla mojej firmy.

Czy firma odzyskująca dane zdołała spełnić oczekiwania?

przywracanie utraconych danychProblemem był jeden z programów który użytkowałem od pewnego czasu. Wystąpił błąd i to naprawdę poważny, przez co usunięte zostały różne pliki z dysku, w tym takie które były naprawdę cenne dla firmy. Oczywiście nie można było sobie pozwolić na ich utratę, dlatego też czym prędzej poszukałem jakiejś firmy która zajmuje się odzyskiwaniem danych. Przyznam że wszystko zostało zrobione naprawdę profesjonalnie. Gdy poszedłem do siedziby tej firmy to pracownicy byli naprawdę mili. Wypytali się dokładnie o wszelkie przyczyny utraty danych, a przy tym wyjaśnili co takiego będą robili, ile to wszystko potrwa, a także jakie pieniądze trzeba będzie za to zapłacić. Już po kilku dniach dostałem dysk razem z danymi które zostały z niego odzyskane. Dane były w jak najlepszym porządku, choć obawiałem się że nie wszystko zostanie odzyskane. Z tego co powiedzieli to dobrze że przyszedłem do nich zaraz po usunięciu, bo dane nie zostały nadpisane przez jakieś inne programy. Przywracanie utraconych danych w wykonaniu profesjonalistów to z pewnością coś na co warto się zdecydować. Myślę że także będziecie zadowoleni jeśli będziecie korzystali z tego rodzaju usług. Choć oczywiście trzeba postarać się o znalezienie dobrej firmy, co mi udało się bez większych problemów osiągnąć. Na szczęście w Internecie dostępne są także opinie na temat różnych firm, a nawet rankingi dzięki którym można określić do kogo najlepiej się zgłosić. Dzięki temu nie powinno być większych problemów niezależnie od tego w jak dużym czy też może jak małym mieście mieszkacie, bo zdołacie dowiedzieć się wszystkiego na temat firm tam obecnych które zajmują się tymi usługami.

Jak więc widać doradzam każdemu z was skorzystanie z tego rodzaju usług, oczywiście o ile potrzebujecie tego. Najlepiej zadbać o odpowiednie kopie zapasowe, jednak niekiedy zdarza się tak, że po prostu coś zostanie utracone czy to przez nieuwagę czy z innych przyczyn. W takim przypadku jak najbardziej dobrze jest zdać się na profesjonalistów, którzy posiadają spore doświadczenie na temat kroków które trzeba podjąć w takiej sytuacji.