Jakie cechy spełnia psychoterapia dzieci na Mokotowie?

Mój synek miał bardzo duże problemy w przedszkolu. Z racji tego, iż jest osoba niepełnosprawną, inne dzieci bardzo mu dokuczały. Mimo wszelkich moich starań, musiałam zmienić przedszkole i postanowiłam, że zaprowadzę moje dziecko na profesjonalną psychoterapię. Przede wszystkim chodziło mi o to, by w przyszłości moje dziecko umiało radzić sobie z różnymi formami dokuczania, a także umiało złapać dystans do mocnych słów złośliwych ludzi.

Działanie psychoterapii z Mokotowa na dziecko

psychoterapia dla dzieci MokotówZainteresowałam się tematem i zaczęłam zbierać informacje. Dowiedziałam się, że bardzo ważne jest szybkie interweniowanie w terapię dziecka, by na stałe nie zostały mu wpojone destrukcyjne schematy przejmowane od złośliwych dzieci. Zainteresowała mnie psychoterapia dla dzieci Mokotów to dzielnica, gdzie mieścił się polecany gabinet. Pani była bardzo miła i wytłumaczyła mi po kolei jak będzie przebiegała terapia. W przypadku dzieci bardzo ważna jest szybka interwencja i niwelowanie czynnika stresogennego. Jest to o tyle ważne, by dziecko mogło z pomocą specjalisty przygotować się na złośliwości ze strony rówieśników i wiedziała, że ich opinie nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Bardzo kluczowe jest budowanie zdrowej pewności siebie, a także asertywności. Nigdy nie powinno się zostawiać sprawy samej sobie. Kluczowe jest wypracowanie zaufania, by dziecko mogło zaufać rodzicowi i mówiło mu o wszystkich przykrościach, a także wiedziało, że jest to złe zachowanie. Niepełnosprawność nie może być szykanowana, dlatego zależało mi na tym, by moje dziecko umiało powiedzieć opiekunom co się dzieje, a także miało świadomość, że zgłaszanie takich zachowań nie jest formą tchórzostwa. Dzieci są bardzo zależne od opinii swoich rówieśników, a ich uwagi odbierają bardzo personalnie. Terapia powinna nie tylko skupiać się na problemach, ale przede wszystkim uświadamiać, że nie każdy jest taki sam. Świadomość odrębności i oryginalności u dziecka są bardzo istotne. Odpowiednia terapia powinna być długotrwała , by na stałe modyfikować nowe metody funkcjonowania, zwłaszcza w przypadku wystąpienia silnego stresu.

Ważne jest tez rozwijanie świadomości, że przemoc nigdy nie rozwiązuje problemu i nie tędy droga. Umysł dziecka jest bardzo podatny na sugestie, dlatego już od najmłodszych lat powinno się ingerować w jego myślenie w taki sposób, by w przyszłości wyrosło na świadomego, silnego człowieka, który zdaje sobie sprawę z własnych niedoskonałości. Wiem, że na pewno moje dziecko będzie dużo pewniejsze po psychoterapii i nie żałuję, że tak szybko zareagowałam.