Jakie biura rachunkowe są najlepsze?

Zakładając firmę, nie spodziewałem się, że będzie mnie czekało załatwianie tyle spraw i formalności. Szczególnie kłopotliwe dla mnie okazały się sprawy księgowe, z którymi do tej pory nie miałem do czynienia. Na szczęście okazało się, że jest proste rozwiązanie mojego problemu.

W czym może pomóc biuro księgowe?

biuro księgowe z MokotowaDokładnie dwa lata temu zaczęła działać moja firma z branży e-commarce. O ile załatwienie samych formalności związanych z założeniem firmy nie okazało się zbyt skomplikowane, problem pojawił się przy okazji pierwszego rozliczenia z fiskusem. Okazało się, że prowadzona przez mnie księgowość nie była wystarczająca i prowadzona nierzetelnie. Jak łatwo się jednak domyślić, na tak wczesnym etapie rozwoju firmy nie stać mnie było na utworzenie działu finansowego mojego sklepu internetowego, ani nawet na zatrudnienie księgowej. Na szczęście rozwiązaniem mojego problemu okazało się biuro księgowe z Mokotowa, które polecił mi znajomy. Jak się okazało, biuro to szybko ogarnęło księgowość mojej firmy, dzięki czemu mogłem szybko przedłożyć w Urzędzie Skarbowym zaświadczenie o dochodach mojej firmy i rozliczyć się z fiskusem, unikając dotkliwych kar. Prawdę mówiąc, zawsze byłem sceptyczny wobec biur księgowych czy też rachunkowych, dlatego też księgowością mojej firmy próbowałem zajmować się samodzielnie. Jest to spory błąd, gdyż to właśnie w biurach księgowych najłatwiej jest znaleźć profesjonalistów w sprawach rachunkowych, przyciąganych przez wysokie zarobki czy też premie. W ciągu roku współpracy z biurem rachunkowym zauważyłem, że księgowość mojej firmy jest prowadzona wyjątkowo rzetelnie, czego ja sam nie byłbym w stanie dokonać. Oczywiście należy pamiętać o tym, że nie każde biuro rachunkowe można polecić. Z pewnością ja sam nie zdecydowałbym się na nawiązanie współpracy z takim biurem rachunkowym, które nie zostało mi przez kogoś polecone. W moim przypadku jednak biuro z którym zacząłem współprace nie tylko zostało mi polecone przez znajomego, ale miało bardzo dużą ilość pozytywnych opinii na temat świadczonych przez to biuro usług, co ostatecznie skłoniło mnie do nawiązania z nim współpracy. Uważam, że podobne rozwiązanie problemów z księgowością mogę polecić właścicielom innych firm.

Prowadzenie księgowości dla osób nie mających na ten temat pojęcia może się okazać zbyt trudne. Na szczęście jednak zawsze można skorzystać z rozwiązań alternatywnych. Jednym z bardziej polecanych jest nawiązanie współpracy z biurem rachunkowym, prowadzącym księgowość dla danej firmy.