Jaki rodzaj komory laminarnej wybrać?

Praca w laboratorium nie mogłaby mieć miejsca bez zastosowania specjalistycznego sprzętu. W zależności od specjalizacji laboratoriów powinien panować w nich określony stopień czystości. Największym reżimem sanitarno-higienicznym charakteryzuje się laboratorium mikrobiologiczne. Zanieczyszczenie powierzchni, sprzętów, urządzeń lub powietrza może wpływać na wynik analizy. Na szczęście na rynku istnieje sprzęt, który skutecznie pozbywa się wszelkich zanieczyszczeń. Każdy właściciel laboratorium powinien się w nie zaopatrzyć.

Wybór właściwej komory laminarnej

nowoczesna komora laminarnaDo zachowania właściwej czystości środowiska wykonywania analiz mikrobiologicznych najczęściej stosuje się komory laminarne. Urządzenia te można dostać od wielu producentów. Aby jednak wybrać ten najlepszy model warto skorzystać ze sprawdzonych źródeł. Warto także podstawić na duży stopień zaawansowania technologicznego tego sprzętu. Wówczas właściciel laboratorium będzie mieć pewność, iż stosowany przez niego sprzęt będzie nowoczesny jeszcze przez wiele lat. Jest to także gwarancja odpowiedniej ergonomii pracy. Nowoczesna komora laminarna jest zaprojektowana tak, aby pracownik podczas wykonywania analizy nie musiał wykonywa wielu zbędnych ruchów. W środku komory znajdują się wszystkie niezbędne odczynniki i sprzęty, którymi posługuje się podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków. W środku komory bardzo często instalowany jest także palnik gazowy. Służy od do wyżarzania pętli bakteriologicznych. Dzięki ograniczeniu ruchów pracownika, który wykonuje analizę, zmniejsza się także zaburzenia laminarnego przepływu powietrza. Jest to niezwykle istotne w kwestii zachowania właściwych warunków czystości. Powietrze z zewnątrz nie dostaje się do wnętrza komory. Wyjałowione powietrze ze środka może wydostawać się z komory przepływem laminarnym lub być wypompowywane przez specjalistyczny flirt. Jak się okazuje, bardzo pozytywnie mogą zaskoczyć także ceny tych sprzętów. Nie są one wygórowane, a biorąc pod uwagę jak ogromną rolę odgrywają we właściwym prowadzeniu analiz mikrobiologicznych, można powiedzieć, iż są nawet niskie.

Przed właścicielem laboratorium mikrobiologicznego prędzej lub później stanie dylemat wyboru odpowiedniego modelu komory laminarnej. Wówczas postawić on powinien na nowoczesność tego sprzętu. Dzięki temu zakupiona komora laminarna będzie nie tylko zapewniać właściwe warunki czystości prowadzenia analiz, ale i również będzie bardzo przyjazna dla pracowników. Zaskoczeniem może być także atrakcyjna cena tych specjalistycznych sprzętów.