Jaki dziecięcy fotelik wybrać?

Podróżowanie z dzieckiem to dziś praktycznie standard. Wiele osób wybiera się razem z maluchami autem w dłuższą lub krótszą trasę. Oczywiście trzeba wówczas zadbać o bezpieczeństwo oraz wygodę, czyli dwie kluczowe kwestie na czas wyjazdu. Wśród punktów obowiązkowych na wyprawkowej liście znajduje się na pewno fotelik dziecięcy do auta. To nie tylko ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa oraz komfortu, ale również kwestia obowiązujących przepisów. Tego typu wyposażenie po prostu trzeba mieć w samochodzie.

Bez dziecięcego fotelika ani rusz

recaro foteliki dla dzieciOczywiście jest wiele rzeczy, o których należy pamiętać, kiedy oczekuje się dziecka. Fotelik do auta to jedna z kluczowych kwestii, o jakie trzeba zadbać. Wiadomo, że jego kształt oraz wymiary zależą od wieku dziecka, a ma to w zasadzie związek bardziej z wagą niż z wiekiem. Istnieje podział na kilka wagowych kategorii w dziedzinie dziecięcych fotelików. Na początek oczywiście potrzebny jest taki, w którym maluszek podróżuje w pozycji leżącej. Często jest to nosidełko, służące również do przenoszenia malucha z miejsca na miejsca, a można je także zapiąć do stelaża wózka. Potem dziecko przesiada się już do fotelika w pozycji pionowej, oczywiście często z możliwością regulacji, ponieważ wiadomo, że w tym wieku podróż w aucie często się przesypia. Jest szeroki wybór tego typu produktów. Choćby w przypadku marki Recaro foteliki dla dzieci dostępne są w różnych rozmiarach, rozmaitych kolorach oraz kształtach. Ten ostatni aspekt w zasadzie sprowadza się do jednej formy, którą jednak można modyfikować lub uzupełniać o dodatkowe elementy. Możliwe są więc regulowane zagłówki, wzmocnienia, boczne osłony, co ma wpływ na bezpieczeństwo oraz uniwersalizm fotela. Wiadomo bowiem, że kupuje się go z myślą o ochronie dzieci, ale także z nadzieją, że wystarczająco długo posłuży. Wybierając fotelik dla dziecka, dobrze jest zapytać o certyfikaty albo wyniki testów, jakie są przeprowadzane w przypadku tego rodzaju produktów. Koniecznie trzeba także pamiętać, by sprawdzić, czy dany model fotelika będzie pasował do konkretnego auta, nie wszystkie bowiem są odpowiednie.

Wiadomo, że są również inne istotne kwestie, jak choćby możliwość zdejmowania tapicerki i jej prania. Kolory mają oczywiście dużo mniejsze znaczenie, co nie oznacza, że nie zwraca się na nie uwagi. Na szczęście jeśli idzie o tę cechę, to wybór jest dosyć szeroki. Najlepszym sposobem na zakup odpowiedniego fotelika jest zabranie dziecka do sklepu i przymiarka, zarówno fotela do auta, jak i malucha do siedziska. Wówczas ma się jasność, czy wszystko gra tak, jak powinno.