Jak znaleźć najlepszą firmę przeprowadzkową?

Chociaż większość osób z niecierpliwością oczekuje pierwszej nocki w nowym mieszkaniu, to proces pakowania i przeprowadzka są trudnym momentem. Dlatego warto postarać się aby firma towarzysząca w tym procesie była rzetelna i zapewniała jak najwięcej pomocnych świadczeń: od ubezpieczenia w razie wypadku po wniesienie wszystkich paczek do nowego lokum. Jednak to tylko podstawa, a dobre firmy przeprowadzkowe oferują znacznie więcej pomocnych usług, aby odciążyć osobę przeprowadzającą się.

Usługi pomocne przy przeprowadzce

przeprowadzki w Warszawie ŚródmieścieWspółcześnie przewiezienie spakowanych rzeczy z punktu A do punktu B świadczą firmy transportowe. Natomiast profesjonalne firmy organizujące przeprowadzki w Warszawie Śródmieście mają znacznie bardziej bogatą ofertę pomocnych usług. Są w stanie zorganizować na prawdę wszystko. Zaczynając od pierwszego etapu jakim jest dostarczenia potrzebnych pudeł i walizek oraz pomoc w pakowaniu rzeczy. Jest to bardzo pomocne, bo można sporo zaoszczędzić na jednorazowych i niezbyt trwałych workach, skoro firma oferuje wielorazowe rozwiązania, które nie obciążają środowiska. Fachowcy z firm przeprowadzkowych mogą także zajść się umeblowaniem nowego mieszkania bazując na schemacie ustawienia mebli w poprzednim i rozpakować przewiezione rzeczy do tych samych szafek i szuflad, z których były wyjęte podczas pakowania. Taka usługa odejmie mnóstwo pracy, a przy tym pozostawi możliwość odnalezienia wszystkich rzeczy w chwili, w której będą potrzebne. Ważnym aspektem jaki powinien zbadać przeprowadzający się jest flota samochodowa jaką dysponuje firma. Jak wiadomo każdy kurs zwiększa koszt przeprowadzki, a przecież ekonomiczniej będzie jeśli uda się wszystko spakować do jednego, odpowiednio dużego samochodu, który je przewiezie do nowego miejsca. Bardzo dobrze jeśli pracownik firmy zajmie się też przeniesieniem pakunków do auta. Wielu osobom przydaje się również opcja przechowalni bagażu przydatna jeśli muszą wyprowadzić się z jednego miejsca wcześniej niż mogą odebrać klucze do nowego.

W powyższym przypadku przydaje się także opcja odbioru rzeczy z kilku miejsc. Wówczas razem pojadą zarówno rzeczy pierwszej potrzeby, jakie były zabrane do lokum tymczasowego oraz cała reszta z meblami włącznie. W każdym przypadku konieczne jest jednak ubezpieczenie przewożonego mienia. Zazwyczaj firmy zajmujące się przeprowadzkami we własnym zakresie dbają aby ewentualne zniszczenia były pokryte z polisy ubezpieczeniowej firmy. Jednak warto o to zapytać gdy uzgadniamy szczegóły usługi.