Jak wygląda promocja strony na facebooku?

Powszechnie wiadomo, że w dzisiejszych czasach firma bez zaznaczenia swojej obecności w Internecie i bez dobrej kampanii reklamowej nie istnieje. Dlatego zleca się specjalnym agencjom prowadzenie kont w social mediach w imieniu firmy. Profesjonaliści zajmują się wszelkimi sprawami, docierają do klientów, umieszczają posty. Jednak obok prowadzenia takiego konta, zostaje jeszcze na przykład promocja strony na facebooku, dzięki czemu strona naszej firmy będzie reklamowana na samym portalu docierając do szerszej publiczności.

Więcej o dobrej promocji konta na facebooku

promocja strony na facebookuWiemy już, że posiadanie konta na portalach społecznościowych jest niezbędne, tak samo jak niezbędna jest promocja strony na facebooku, która jest niestety płatna. Jak wygląda taka promocja, dzięki której reklama naszej strony pojawi się na tablicach użytkowników, którzy są naszymi potencjalnymi klientami? Są dwa sposoby promowania strony na facebooku czy też fanpage’a. Można po prostu nacisnąć przycisk „promuj”, który znajdziemy na domowej stronie fanpage’a, którego prowadzimy i zapłacić tyle ile facebook sobie życzy. Algorytmy facebooka nie są nam znane, więc tak naprawdę nie wiemy komu wyświetli się dana reklama, ilu osobom i o jakiej porze. Jednak nie musimy korzystać z tej opcji, która niestety, chociaż nie wymaga naszego wkładu pracy, nie jest zbyt skuteczna. Warto wybrać opcję numer dwa, która polega na tym, że sami ustawiamy nasze preferencje dotyczące tego do jakich typów osób ma dotrzeć reklama promująca naszą stronę firmy. Możemy zdecydować o obszarze geograficznym jaki objąć ma ta reklama. Na przykład, jeśli chcemy rozreklamować stronę siłowni znajdującej się w Gdańsku, możemy ustawić, aby reklama pojawiła się na tablicach kobiet i mężczyzn między 20 a 40 rokiem życia, którzy lubią fitness i sport, interesują się zdrowym odżywianiem lub, którzy chcą schudnąć, a także mieszkają w Gdańsku lub jego okolicach. Możemy również skierować promocję bezpośrednio do tych mieszkających w dzielnicy, w której reklamowana siłownia się znajduje.

Narzędzie jakim jest promocja strony na facebooku jest naprawdę skuteczne i można dzięki niemu osiągnąć wspaniałe rezultaty. Dodatkowo, takie dostosowanie produktu lub usługi do klienta charakteryzującego się danymi cechami i mającego konkretne zainteresowania może wpłynąć pozytywnie zarówno na klienta jak i na firmę. Odbiorca zyskuje produkt, którego akurat potrzebował a firma może zarobić. Dodatkowo, użytkownikom nie zaśmieca się stron reklamami, których kompletnie nie potrzebują.