Jak wygląda praca w usługach kurierskich?

Może się wydawać na pierwszy rzut oka, że pracując jako kurier żyje, jak pączek w maśle, bo jeżdżę sobie tylko i wyłącznie po mieście i nic nie robię. Nic bardziej mylnego, mój zawód wiąże się z nie lada odpowiedzialnością, a osoba go wykonująca musi być przede wszystkim odporna na stres. Mimo to, dobrze zarabiam, jednak chciałbym czasem sobie odpocząć, a w tej pracy mało jest czasu wolnego.

Czy warto pracować w usługach kurierskich?

usługi kurierskie łódźNa to pytanie mogę odpowiedzieć śmiało – warto, ale nie jest to praca dla każdego. Mimo, że jeździ się po mieście, to jednak jest to związane ze stresem, że nie zdąży się na czas dostarczyć określonej przesyłki, a wiadomo, jak jest w Łodzi – mamy wszędzie korki. Oprócz tego poszczególne produkty należy dostarczyć w należytym stanie. Pracując w usługach kurierskich bądźmy gotowi na częste kontakty z ludźmi. Codziennie spotykasz kilkanaście osób, które mają różne humory. Jedni są mili, inni zaś marudzą. Zdarzają się również skrajniejsze przypadki. Życie kuriera nie jest proste, ponieważ często musi robić nadgodziny, mimo że w łodzi jest wiele firm. Usługi kurierskie łódź to hasło znane, ponieważ ludzi zamieszkujących w tym mieście jest naprawdę bardzo dużo. Co druga osoba coś zamawia. Najciężej jest w okresie świątecznym. Wówczas ogrom paczek do dostarczenia często mnie przeraża! Mimo to, warto pracować w usługach kurierskich, bo za tę ciężką pracę dostaje się bardzo dobrą wypłatę. Nadgodziny są liczone podwójnie, a poza tym masz wolne święta, weekendy i raz na rok jedziesz na urlop wypoczynkowy. Pracując w tych usługach kurierskich osobiście zdobyłem duże doświadczenia przede wszystkim w zakresie obsługi klienta i rozmów z nimi. Nauczyłem się dobrze organizować swoją pracę, by na czas dostarczać paczki i nie musieć zostawać przy tym po godzinach. Znam dobrze topografię miasta. W usługach kurierskich pracuję już cztery lata i z roku na rok dostaje podwyżkę. Czasami tylko szef mnie denerwuje, gdy mam za dużo paczek do dostarczenia, i muszę je koniecznie zawieźć na określoną godzinę. Często jest to niemożliwe fizycznie.

Pracując w usługach kurierskich mam stałą wypłatę i wolne weekendy oraz święta. Mogę sobie pozwolić na wiele, ale to wszystko kosztem stresu. Stresujący są najbardziej ludzie, czyli klienci, a także korki na drogach oraz nacisk ze strony szefa. Nauczyłem sobie jednak z tym radzić i już nie przejmuję się rzeczami, na które nie mam wpływu. Mimo to, staram się dobrze sprawować, jako kurier w jednej z najlepszych firm w Łodzi.