Jak rozpocząć odchudzanie?

 

Czasami przychodzi taki moment, gdy uświadamiamy sobie, że chcemy zrzucić kilka lub kilkanaście nadprogramowych kilogramów. Najczęściej na samym początku próbujemy samodzielnie robić coś w tym kierunku, jednak okazuje się, że nie jest to wcale takie proste. Po pewnym czasie rezygnujemy ze swoich postanowień, bo czujemy, że nie podołamy. W takich momentach potrzebne jest konkretne wsparcie.

Trener, który wspiera

szczecin trener personalnyPracą trenera jest nie tylko prowadzenie indywidualnych treningów personalnych, ustalanie planów treningowych i dietetycznych. Przede wszystkim rolą trenera jest dawanie pełnego wparcia swoim podopiecznym. Dzięki temu mają oni więcej motywacji, by przezwyciężać swoje słabości. Wiele osób, które rozpoczynają swoją przygodę z siłownią ma w głowie pewne blokady, których dobry trener powinien się umieć pozbyć. Niesamowicie ważne jest również, by kłaść nacisk na ważne ćwiczenia, które klientowi po prostu nie wychodzą. Jeśli naszym miastem jest Szczecin trener personalny to dobra opcja, ponieważ ich wybór jest w tym miejscu dość spory.W związku z tym możemy poszukać propozycji w Internecie i zdecydować się na osobę, która według nas ma największe kwalifikacje i która wzbudza zaufanie. Przeważającą większością wśród trenerów personalnych są mężczyźni, jednak kobiety również się zdarzają. Kobiety najczęściej wolą, gdy ćwiczą z kobietą. Dzięki temu mają mniej blokad i mniej się krępują. Jeśli to nam pomoże, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać właśnie kobietę. Mimo wszystko okazuje się, że mężczyźni wzbudzają większy respekt i są bardziej konsekwentni. W związku z tym czasami naprawdę warto rozważyć nawiązanie współpracy z mężczyzną, ponieważ efekty mogą pojawić się znacznie szybciej. Nie ufajmy również trenerom, którzy już na pierwszym spotkaniu dają nam listę suplementów do kupienia. Prawdopodobnie wydamy na nie sporo pieniędzy, a wcale nasze zdrowie nie ulegnie poprawie. Wszelkie substancje powinniśmy uzupełniać odpowiednio zbilansowaną dietą. Suplementy mogą okazać się pomocne dopiero wtedy, gdy dieta nie działa odpowiednio.

Ilość trenerów, do których możemy zgłosić się po poradę jest naprawdę spora. W związku z tym czasami możemy mieć spory problem z wyborem odpowiedniej osoby. Oczywiście możemy w tym wypadku kierować się opiniami i rekomendacjami zarówno znajomych, jak i obcych osób. Opinie są w stanie bardzo dużo powiedzieć nam o konkretnej osobie i o jej podejściu do podopiecznych. Jeśli ktoś ma same negatywne opinie, to nie decydujmy się na współpracę.