Jak powstrzymać zmiany klimatyczne?

Branża motoryzacyjna jest jedną z tych, które oberwały najmocniej, w walce o zmniejszenie ilości produkowanych zanieczyszczeń, zaraz obok ciężkiego przemysłu i firm zajmujących się produkcją tworzyw sztucznych. Ekolodzy, wymusili wiele zmian w procesach technologicznych produkcji, tak, żeby zakłady przemysłowe emitowały jak najmniejsze ilości szkodliwych substancji lotnych, które odpowiadają za zanieczyszczenie powietrza i kwaśne deszcze, które niszczą roślinność.

Produkty Noxy polecane przez specjalistów

produkty noxy w puławachPrzeglądając ogłoszenia o sprzedaży aut, nietrudno zauważyć, że wszystkie pojazdy zasilane przy pomocy silnika Diesla, są wyposażone w system SCR. System ten ma za zadanie właśnie zmniejszyć ilość wytwarzanych przez pojazd zanieczyszczeń, czyli tlenku azotu. SCR za pomocą płynu Adblue, znanego także pod nazwą handlową Noxy, rozkłada szkodliwy tlenek azotu na azot w czystej postaci i parę wodną. Obie te substancje są nieszkodliwe dla środowiska i naturalnie występują w atmosferze ziemskiej. Cały proces oczyszczania przebiega w ten sposób, że sterownik SCR obiera dane przekazywane przez czujniki, zamontowane za filtrem DPF/FAP, na temat ilości szkodliwego tlenku azotu w spalinach. Dzięki temu dobiera on odpowiednią ilość środka Adblue, która jest wtryskiwana bezpośrednio do katalizatora. W katalizatorze mocznik, który jest jednym z głównych składników Noxy, rozbija tlenek azotu na wyżej wspomniane nieszkodliwe substancje, które zostają wydalone z układu wraz ze spalinami przez rurę wydechową. Wielu producentów w Polsce oferuje produkty noxy w puławach występuje największa ich ilość. Przy tak dużej ofercie ciężko wybrać najlepszy produkt, dlatego polecam zwrócić uwagę, czy preparat od danego producenta posiada oznaczenie zgodności z normą ISO 22241, które poświadcza o procesie produkcji zgodnym z europejskimi standardami. Pojazdy z silnikiem Diesla posiadają specjalny zbiornik, na płyn Adblue tuż obok wlewu paliwa. Należy bardzo uważać, żeby nie zabrudzić wlotu pojemnika Adblue innymi substancjami, ponieważ wszelkie, nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia mogą doprowadzić do uszkodzenia delikatnego układu SRC, którego wymiana jest kosztowna.

Wymieszanie Adblue z innym płynem, zanieczyszczenie samego pojemnika oraz niewłaściwe przechowywanie płynu katalitycznego również będą skutkować uszkodzeniem całego układu SRC. Ze względu na zawartość mocznika, Adblue ma właściwości żrące, należy więc uważać przy jego dozowaniu, żeby nie zniszczyć karoserii. Ceny Adblue wahają się w granicach od 3 do 7 złotych za litr. Im większą ilość Adblue kupujemy naraz, tym niższa będzie cena za litr.