Jak kupić dobre centrum obróbcze?

Jako że już od dłuższego czasu maszyny CNC są czymś koniecznym dla firmy, która chce osiągnąć sukces w przemyśle obróbki stali, także nasza firma postanowiła się rozrastać. Ostatnio szefostwo i rada nadzorcza zdecydowali, że będziemy rozwijać naszą działalność i kupimy nowe urządzenia, które będą działać sprawniej, szybciej, a koszt ich utrzymania będzie przy tym niższy. Aby cała inwestycja była odpowiednio dopatrzona zostałem poproszony o dokonanie szczegółowych analiz rynku i wybranie odpowiednich urządzeń. 

Nowoczesne i szybkie maszyny CNC 

centrum obróbcze cncOd kilkunastu lat jestem kierownikiem działu inżynierów w mojej firmie i mam duże doświadczenie w tej dziedzinie. Firma również długo przygotowała się do tej inwestycji. Przeszkoliliśmy wielu pracowników, aby uzupełnić ich wiedzę i rozszerzyć umiejętności o konieczne w tej dziedzinie zagadnienia. Sam przeszedłem wiele szkoleń – nawet zagranicznych – aby poznać tajniki utrzymania sprawności maszyn sterowanych numerycznie. Przedsiębiorstwo, w którym pracuje zajmuje się wytwarzaniem części do silników mechanicznych, dlatego potrzebne jest nam bardzo nowoczesne i uniwersalne centrum obróbcze CNC. Dzisiaj wiele czynności odbywa się u nas na pojedynczych maszynach, takich jak tokarki, wiertarki stołowe czy frezarki jedno lub dwuosiowe. Moim zadaniem jest znalezienie centrum obróbczego, które będzie w stanie zastąpić te maszyny. Dokładnie mam znaleźć aż 10 nowoczesnych maszyn, a sama inwestycja jest warta miliony złotych. Po wielu rozmowach i kalkulacjach zdecydowaliśmy, że zakupimy nowe maszyny. Ich działanie będzie znacznie sprawniejsze, a otrzymana od producenta gwarancja da nam komfort użytkowania na najbliższe kilka lat. Jestem właśnie na etapie ustalania szczegółów dotyczących wszystkich urządzeń oraz warunków przystąpienia firm do przetargu. Zdaję sobie sprawę, jak odpowiedzialne jest moje zadanie, dlatego nie robię wszystkiego sam. Mam w swoim zespole kilku doświadczonych inżynierów, którzy pracowali kiedyś przy projektowaniu tego rodzaju urządzeń. 

Chcemy, aby każda obrabiarka CNC była inna. Wszystkie maszyny ma jednak wyróżniać bardzo duża precyzja działania, ponieważ pragniemy rozszerzyć profil działalności przedsiębiorstwa także o części do silników lotniczych. Oprócz klasycznych maszyn z głowicą wyposażoną we frezy zależy nam także na tym, aby na naszej hali pojawiły się urządzenia laserowe. Ich działanie pozwoli nam jeszcze bardziej przyspieszyć całą produkcję i znacząco zwiększyć zyski naszego przedsiębiorstwa.